Головна Усі консультації Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Перевірка КРУ: які документи надати?

Під час перевірки КРУ вимагає надати підтверджуючі документи щодо наявності товарів, надалі реалізованих покупцеві. Які підтверджуючі документи можна надати перевіряльникам? Чи можна надати пояснення у довільній формі?

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначаються Законом «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII (далі – Закон № 2939).

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування (ст. 1 Закону № 2939).

Статею 10 Закону № 2939 органу державного фінансового контролю надано право, зокрема:

  • перевіряти під час державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);
  • одержувати від службових і матеріально відповідальних осіб об'єктів, що контролюються, письмові пояснення з питань, які виникають під час здійснення державного фінансового контролю.

Отже, у зазначеному випадку слід надати прибуткові документи (зокрема, прибуткові накладні), за якими товари були оприбутковані на баланс установи, а також видаткові документи (зокрема, видаткові накладні, акти списання і т.п.), згідно з якими ці товари були списані з балансу. В даному випадку таким документом буде накладна на продаж товара покупцеві. Також на вимогу перевіряючих слід надати письмові пояснення у довільній формі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі