Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Що відноситься до транспортних засобів подвійного призначення?

Що означають основні засоби подвійного призначення, а саме - вантажні автомобілі подвійного призначення згідно з пп. 177.4 ПКУ?

Згідно з нормами пп. 177.4.6  ПКУ, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:

  • витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;
  • витрати на самостійне виготовлення основних засобів.

ДПС в ІПК від 20.09.2017 р. №1995/М/99-99-13-01-02-14/ІПК роз’яснила, які транспортні засоби відносяться до переліку основних засобів подвійного призначення.

Зауважимо, що важливість визначення таких основних засобів полягає у тому, що останні не підлягають амортизації, а тому не можуть бути віднесені платником (ФОП на загальній системі)  до складу витрат.

Так, до транспортних засобів, що підпадають під зазначену категорію, відносяться:

  • автомобіль легковий – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев’ять з місцем водія включно;
  • автомобіль вантажний – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів;
  • транспортний засіб спеціалізованого призначення – транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (наприклад, самоскид, фургон, автомобіль інкасації) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо);
  • напівпричіп – причіп, вісь (осі) якого розміщено позаду центра мас транспортного засобу і який обладнано зчіпним пристроєм, який забезпечує передачу горизонтальних та вертикальних зусиль на інший транспортний засіб, що виконує функції тягача.

Нагадаємо, що до основних засобів подвійного призначення також відносяться земельні ділянки та об’єкти житлової нерухомості.

Слова «подвійне призначення» означають, що ці об’єкти можуть використовуватися одночасно і для ведення підприємницької діяльності, і для особистих цілей ФОП. Тому не дозволяється їх амортизація та врахування витрат на їх обслуговування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Автотранспорт , Амортизація , Основні засоби , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі