• Посилання скопійовано

Податкова накладна з помилкою у даті складання: чи буде податковий кредит?

Підприємство придбало товар у лютому (08.02.16 р.) та сплатило за нього. Пізніше постачальник виписав податкову накладну (26.02.16 р.) і зареєстрував 04.03.2016 р. Чи має право покупець на податковий кредит за такою податковою накладною?

Підприємство має право на віднесення сум ПДВ за такою складеною з помилками ПН до ПК, так як помилка хоча й міститься в обов’язковому реквізиті: «дата виписування податкової накладної», але це не заважає ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.  Якщо ПН не містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, покупець має підстави для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ). 

Як слідує з п. 187.1 ПКУ, поняття дата виписки ПН пов’язане саме з податковим періодом. Стаття 34 ПКУ до податкового періоду відносить як календарний квартал (пп. 34.1.4 ПКУ), так і календарний місяць (пп. 34.1.5 ПКУ), так і календарний день (пп. 34.1.6 ПКУ).  В той же час за п. 33.1 ПКУ податковим періодом визнається встановлений ПКУ період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів.  Отже, що стосується ПДВ, то таким податковим періодом є календарний місяць або календарний квартал.  Як слідує з тексту запитання: період виписування ПН хоча й зазначений з помилкою, але у межах періоду виникнення податкових зобов'язань (у межах лютого 2016 р.), таким чином помилка не заважає ідентифікувати здійснену операцію та період її виникнення. ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. В той же час слід звернути увагу на дату реєстрації такої ПН в ЄРПН. 

Як ми знаємо, щоб скористатись можливістю віднесення суми ПДВ до складу податкового кредиту дата реєстрації такої ПН не повинна перевищувати терміну, встановленого п. 201.10 ПКУ (15 календарних діб). Зазначений ПДВ у ПН, яка була своєчасно зареєстрована в – ЄРПН, може бути включений до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.  ПДВ, зазначений у ПН, яка була зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну, встановленого п. 201.10 ПКУ, може бути включена до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона зареєстрована в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного періоду, але не пізніше 365 календарного дня з дати складання такої податкової накладної. 

При цьому питань щодо реєстраційної суми, що обчислюється за формулою згідно з п. 200-1.3 ПКУ, у покупця виникати не повинно. Зазначимо, що податківці вже висловили свою думку щодо помилки в реквізитах ПН, які стосуються назви продавця та покупця (див.  лист ДФС від 02.03.2016 р. №4701/6/99-99-19-03-02-15) та підтвердили, що такі помилки не приводять до визнання ПН недійсною. Будемо сподіватися, що аналогічну думку вони озвучать і щодо дати виписки ПН.  Наразі, на жаль, підтвердження від податківців ще не має.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»