• Посилання скопійовано

Випадки, коли фізособа-підприємець на єдиному податку має застосовувати РРО

Підприємець-єдинник ІІ групи проводить розрахунки з покупцями за допомогою безготівкової форми розрахунків. У березні обсяг доходу перевищив 1 млн грн. Чи застосовувати РРО? Який порядок реєстрації РРО? Яка відповідальність у разі проведення готівкових розрахунків без РРО?

Хто має право з підприємців, які знаходяться на спрощеній системі, не використовувати РРО розглянуто у консультації: Спрощенці, обсяг доходів яких перевищив 1 млн грн, зобов'язані застосовувати РРО.

Звертаємо увагу! У разі проведення розрахунків виключно у безготівковій формі застосовувати РРО не потрібно. Так, п. 12 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95-ВР встановлено, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо), то РРО не застосовується.

Тож, якщо фізособа-підприємець на ІІІ групі єдиного податку проводить розрахунки виключно у безготівковій формі, вона має право навіть при розмірі доходу понад 1 млн грн не застосовувати й далі РРО. При цьому повідомляти податковий орган про застосування саме безготівкової форми розрахунків не потрібно, на законодавчому рівні відсутня така вимога

Якщо ж в майбутньому фізособа-підприємець з доходом понад 1 млн грн почне використовувати готівкову форму розрахунків, то йому доведеться проводити розрахунки тільки через РРО. Для цього потрібно буде придбати РРО та зареєструвати його у ДФС. Порядок реєстрації РРО можна подивитися у матеріалі: Застосування зареєстрованих у встановленому порядку РРО підприємцями на єдиному податку.

Види відповідальності за недотримання вимог Закону про РРО  розглянуто у консультації: За порушення порядку використання РРО, вчинене вперше - штраф 1 гривня

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024561
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705