• Посилання скопійовано

Відсотки по депозиту та безповоротна фіндопомога - чи включаються до доходу сільгоспвиробника?

Чи включаються до загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника надходження на поточний рахунок відсотків по депозиту та поворотної (безповоротної) фінансової допомоги при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва ?

При складанні Розрахунку питомої ваги скоригованого доходу сільськогосподарські товаровиробники керуються даними бухгалтерського обліку.

Загальна сума доходу підприємства визначається відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 ”Дохід” (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 р. №290, зі змінами та доповненнями.

Згідно з пунктом 7 Положення 15 визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами: дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); інші операційні доходи; фінансові доходи; інші доходи; надзвичайні доходи.


Визначення фінансової допомоги наведено у підпункті 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України. Зокрема поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Водночас, відсотки по депозиту та безповоротна фінансова допомога включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки відповідають умовам визначення доходу. Поворотна фінансова допомога не включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки не відбувається збільшення суми власного капіталу, за умови, що вона повернена у встановлений термін.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Херсонській області

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

  • Оформлення оплачуваної перерви гіг-спеціалісту
    Як оформити щорічну оплачувану перерву гіг-спеціаліста – наказом або іншим документом? Яким чином гіг-спеціаліст повинен повідомити, що він хоче взяти щорічну оплачувану перерву?
    22.10.202421
  • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
    В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
    17.07.202347
  • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
    Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
    02.06.2021147
  • Орендна плата оподатковується військовим збором
    Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
    23.09.2015940
  • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
    Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
    27.02.2015993