Головна Усі консультації Оподаткування Фиксований с/г податок

Орендна плата оподатковується військовим збором

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?

Відповідно до статей 759 та 762 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно з пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу.

Так, п. 163.1 цієї статті передбачено, що об’єктом оподаткування резидента, зокрема, є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.


До загального місячного (річного) доходу платника податку включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Податкового кодексу (пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу), та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу (пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу.

Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Фиксований с/г податок
Теги:
Оренда , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі