В п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 14 зазначено, що на початку строку оренди орендар визнає активи та зобов’язання за фінансовою орендою за сумами, що дорівнюють справедливій вартості орендованого майна, або, якщо вони нижчі за справедливу вартість, за теперішньою вартістю мінімальних орендних платежів, яка визначається на початку оренди.
Тобто, первісна вартість об’єкта лізингу формується на початку оренди.
Що потрібно робити в разі укладення сторонами угоди про збільшення вартості об’єкта лізингу, прямо в НП(С)БО 14 нічого не сказано.
Але в п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 14 наведена ситуація з поліпшенням об’єкта фінансової оренди. Затрати на поліпшення збільшують вартість об’єкта фінансової оренди.
Тобто, подальше збільшення вартості об’єкта оренди цілком можливе.
На наш погляд, в розглядуваній ситуації потрібно збільшити первісну вартість об’єкта оренди та зобов’язання за орендою.
Повторимо ще раз. Вище ми навели власний погляд на особливості бухгалтерського обліку. Прямо це питання стандартами обліку не врегульовано.
Але слід сказати, що в Україні регулювання питань методології бухгалтерського обліку віднесено до відання Мінфіну (див. ч. 2 ст. 6 Закону про бухоблік). Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним звернутися до Мінфіну для отримання консультації з цього питання.
Як направити звернення, можна прочитати на сайті Мінфіну тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити