• Посилання скопійовано

Чи коригувати фінрезультат малим підприємствам для визначення податку на прибуток за 2016 р.

Чи потрібно малим підприємствам (з річним оборотом доходів до 2 млн грн) для визначення податку на прибуток за 2016 р. коригувати фінрезультат на суми: безнадійної дебіторської заборгованості; нарахованого штрафу; амортизації невиробничих основних засобів; дрібних витрат на невиробничі потреби? Як це правильно зробити?

Платники податку на прибуток згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку, за останній річний звітний період не перевищує 20 млн грн, об'єкт оподаткування визначають без коригування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), які передбачені у розділі ІІІ ПКУ. Хоча щодо різниць, які зазначені в інших розділах ПКУ (зокрема, у підрозділі 4 розділу ХХ ПКУ) це правило не діє.

Зауважимо, що до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухобліку, з метою визначення зазначених 20 млн грн включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Рішення про застосування коригувань (для платників податку на прибуток, які мають на це право) може бути прийнято і добровільно. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з податку на прибуток, що подається за перший рік в безперервній сукупності років (якщо підприємство у 2015 році перебувало на загальній системі і мало право не коригувати фінрезультат на різниці, у річній декларації за 2015 рік повинна стояти відповідна позначка).

Тож, якщо підприємство прийняло рішення не проводити коригування фінрезультату (а за розміром річного доходу воно має на це право), це рішення стосується лише різниць, встановлених розділом ІІІ ПКУ. Зокрема, щодо обліку ОЗ (ст. 138 ПКУ), обліку сумнівних боргів (ст. 139 ПКУ) та деяких невиробничих витрат (наприклад, благодійної допомоги неприбутковим організаціям).

Але радимо прочитати лист Центрального офісу з ОВП від 01.12.2015 №26240/10/28-10-06-11, у якому більша частина зазначених у запитанні витрат податківцями детально аналізується. Адже в деяких випадках деталі можуть мати суттєвий вплив на порядок обліку операції.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»