Запитання: Підприємець (на загальній системі оподаткування) займається випічкою і продажем хлібобулочних виробів, реалізацією імпортованої сільгосптехніки техніки. Чи має він право на включення до податкових витрат витрати, що пов’язані з ремонтом обладнання для випічки хлібобулочних виробів, ремонтом автомобілів, що розвозять хліб покупцям, ремонтом легковових автомобілів, що задіяні в діяльності, зносом таких основних засобів?
Відповідь:
На жаль, ні. І ось чому.
Податківці неодноразово надавали роз’яснення з цього приводу. Наприклад, у листі від 06.01.2015 р. №167/6/99-99-17-02-15, ДФСУ зазначала таке.
Незалежно від того, який статус у подальшому фізична особа обере для себе, у тому числі у разі прийняття рішення про здійснення будь-якої діяльності (підприємницької або незалежної професійної), суб’єктом права власності виступає саме фізична особа, а не підприємець.
Не передбачено і законодавчих підстав вважати майно, що знаходиться у приватній власності фізичної особи, основними фондами суб’єкта господарювання, якщо такий громадянин зареєструється підприємцем. Використання власного майна для здійснення, зокрема, підприємницької діяльності є одним із напрямів розпорядження майном фізичної особи. А поняття "фізична особа" та "фізична особа - підприємець" у законодавчому розумінні мають різний податковий статус.
Дія Закону №996 не поширюється на таку категорію суб’єктів господарювання, як фізичні особи - підприємці, відповідно, законодавством не передбачено ведення балансового обліку придбаного, спорудженого (збудованого) нерухомого або рухомого майна з метою документального підтвердження результатів господарської діяльності.
З огляду на те, що фізичні особи - підприємці не ведуть бухгалтерський облік та не можуть обліковувати основні засоби на балансі, визначати їх первісну та залишкову вартості, а також частку їх використання саме у господарській діяльності, такі платники не можуть включати до складу витрат суми, сплачені у зв’язку з придбанням (спорудженням) та утриманням основних засобів.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись