• Посилання скопійовано

Особливості подання звітності підприємства, яке має філії

14 філій підприємства (окремі платники) за 2014 р. подавали річну декларацію з податку на прибуток. Деякі філії в 2015 р. платили авансові внески з податку на прибуток. Консолідований сукупний дохід за підприємством понад 20 млн грн. Також підприємство – платник спецрежиму оподаткування ПДВ. Як звітувати за 2015 р. і в 2016 р.?

Запитання: Підприємство має 14 філій, які були окремими платниками податку на прибуток. За 2014 р. подавали річну декларацію з податку на прибуток. Деякі філії в 2015 р. платили авансові внески з податку на прибуток до ДФС по місцю реєстрації. Консолідований сукупний дохід за підприємством перевищує 20 млн грн. Також підприємство є платником спеціального режиму оподаткування ПДВ. Як підприємство має звітувати за 2015 р. та в 2016 р. (поквартально, рік)? Чи будуть враховуватись авансові оплати філій при визначені консолідованого об'єкту оподаткування?

Відповідь: 

Авансові внески філій 

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. №71, який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ ІІІ ПКУ викладено у новій редакції. У цій редакції не передбачено консолідованої сплати податку на прибуток, крім того, відокремлені підрозділи платника податку юридичної особи вже не є самостійними платниками податку на прибуток

На питання, що робити з авансовими внесками, сплаченими філіями підприємства за січень-лютий 2015 року є відповідь податківців. Так, відповідно до роз’яснень податківців у підкатегорії 102.02 ЗІР: «відокремлені підрозділи (у тому числі, які перебували на консолідованій сплаті податку на прибуток) повинні були забезпечити сплату авансових внесків у січні – лютому 2015 року за місцем реєстрації у сумі, розрахованій, у податковій декларації з податку на прибуток або Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період – 2013 рік.

Враховуючи те, що показники діяльності відокремлених підрозділів, які втратили статус платників податку на прибуток, беруть участь у формуванні фінансового результату до оподаткування податком на прибуток юридичної особи в цілому згідно з даними бухгалтерського обліку, то сплачені такими відокремленими підрозділами у січні – лютому 2015 року щомісячні авансові внески будуть враховані при визначенні податкових зобов’язань за підсумками 2015 року».

Звітний період для сільгосптоваровиробників

Відповідно до діючої редакції п. 137.5 ПКУ для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний звітний період. При цьому відповідно до пп. 137.4.1 ПКУ виробники сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. Ця норма діяла і у 2015 році, до внесення змін Законом №909 до ПКУ.

Але незалежно від діяльності платник податку на прибуток з річним обсягом доходів більше 20 млн грн має коригувати отриманий фінансовий результат за даними бухобліку на відповідні податкові різниці, встановлені ст. 138-140 ПКУ.

Строк подання декларації з податку на прибуток

Згідно з абз. 11 п. 57.1 ПКУ у редакції 2015 року, декларація за базовий звітний (податковий) рік подається до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком. Але з 01.01.2016 року цієї норми в ПКУ вже немає. Також немає і спеціальних норм, які б встановлювали дату подання декларації саме за 2015 рік. Тому за відсутністі спеціально встановлених строків, слід застосовувати загальні норми щодо подання декларацій, встановлених  пп. 49.18.3 ПКУ. Тому платники податку на прибуток з річним звітним періодом подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, до 29.02.2016 р. включно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418