Бухгалтерський облік курсових різниць ведеться згідно П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів». Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). Зауважимо, що витрати з придбання послуг визнаються відповідно до того, як ви використовуєте такі послуги надалі (у власній господарській діяльності, у власній, але негосподарській діяльності тощо). Але сума таких витрат визначається за курсом на дату першої події – передоплати за придбані послуги або, як у вашому випадку, на дату складання акту про надані послуги, і не змінюється надалі. А заборгованість перед нерезидентом за придбані послуги є монетарною статтею балансу і саме за нею виникають курсові різниці (у разі зміни курсу НБУ між датами перерахунку такої монетарної статті на дату балансу або здійснення господарської операції – погашення заборгованості).
Коригування фінрезультату на суми курсових різниць розділом ІІІ ПКУ не передбачено, тобто курсові різниці прийматимуть участь у формуванні об’єкта оподаткування податком на прибуток через обрахований фінрезультат в рамках бухгалтерського обліку. Окремих коригувань та жодних окремих рядків (крім рядка 2, у якому зазначається фінансовий результат до оподаткування) для сум курсових різниць не передбачено.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись