• Посилання скопійовано

Як звітувати про використання вивельнених від оподаткування коштів згідно п. 15, 17 і 19 п. 4 р. ХХ ПКУ?

Як звітувати про використання вивільнених від оподаткування коштів згідно п. 15, 17 і 19 підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ?

Пунктами 15, 17 — 19 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) передбачено вивільнення від оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють відповідні види діяльності.

Порядок використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням пільг з податку на прибуток підприємств відповідно до пунктів 15, 17 — 19 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, затверджений постановою КМУ від 28.02.2011 №299 (далі — Постанова №299). Постанова №299 визначає механізм використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням відповідно до пунктів 15, 17 — 19 підрозділу 4 розділу XX ПКУ суб'єктам господарювання — платникам податку на прибуток підприємств пільг з такого податку.

Відповідно до п. 2 Постанови №299 вивільнені кошти спрямовуються платниками податку виключно на збільшення обсягів виробництва (надання послуг), переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов'язаних з основною діяльністю таких платників податку, та/або на повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними. У разі невикористання платником податку залишків вивільнених коштів станом на 1 квітня року, що настає за періодом звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим пунктами 15, 17 — 19 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, його податкові зобов'язання із зазначеного податку за I квартал такого року підлягають збільшенню на суму залишку (п. 5 Постанови №299). Пунктом 4 Постанови №299 визначено, що платник податку за результатами кожного звітного (податкового) періоду: складає звіт про використання вивільнених коштів за формою, затвердженою Державною податковою службою; подає зазначений звіт відповідному органові державної податкової служби разом з декларацією з податку на прибуток підприємств. Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою КМУ від 27 грудня 2010 р. №1233 (далі — Постанова №1233), відповідно до п. 2 якого суб'єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі — звіт) за формою згідно з додатком.

Відповідно до п. 4 Порядку №1233 код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг зазначається у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» звіту відповідно до довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються Державною податковою службою.

Зокрема, листом ДПА України від 21.03.2011 затверджено Довідник №57 пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків та зборів станом на 01.04.2011. Відповідно до п. 46.4 у разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Отже, платники податку, які мають пільги згідно з п. 15, 17-19 підр.4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, повинні разом із Податковою декларацією з податку на прибуток надати до органу податкової служби звіт про суми податкових пільг.

При цьому, якщо діючим Довідником пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків та зборів, не передбачено коду, найменування зазначених у п. 15, 17-19 підр.4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ пільг, такий платник має право подати до податкового органу разом із звітом про суми податкових пільг довідку у довільній формі із зазначенням пунктів ПКУ, відповідно до яких такий платник отримує пільги з податку на прибуток підприємств.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024233
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419