• Посилання скопійовано

Доходи від реалізації та собівартість реалізованої продукції в звіті відокремленого підрозділу не зазначаються

Підприємство переміщає власну виготовлену продукцію у свої підрозділи в регіонах України, які реалізуватимуть її. Податок на прибуток консолідований. Доходи від реалізації готової продукції і відповідно собівартості готової продукції мають відображатись в головному підприємстві чи в філіалі?

Згідно з п. 152.4 ПКУ, платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього розділу та зменшений на суму податку, сплаченого за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. 

Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково, виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів такого платника податку в загальній сумі витрат цього платника податку.


Тобто, перш ніж сплатити податок на прибуток за місцем обліку підрозділів і за місцем обліку головного підприємства, слід визначити суми такого податку. А рахуються вони як певна частка від суми такого податку, розрахованого головним підприємством цілком по підприємству. Отже, головне підприємство має визначити загальну суму податку на прибуток – для цього потрібно врахувати усі доходи по підприємству, в тому числі, за підрозділами (оскільки вони не є окремими платниками податку на прибуток). Так само потрібно врахувати і усі податкові витрати. 

При цьому відокремлені підрозділи подають до ДПІ за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку, форма якого затверджена наказом МФУ від 28.01.2013 р. № 39. В ньому зазначаються і податок на прибуток усього підприємства як платника консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період, і податок на прибуток відокремленого підрозділу за звітний (податковий) період – пропорційно питомій вазі витрат відокремленого підрозділу в загальній сумі витрат платника консолідованого податку на прибуток. Доходи від реалізації та собівартість реалізованої продукції в такому звіті відокремленого підрозділу не зазначаються. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433