Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Доходи від реалізації та собівартість реалізованої продукції в звіті відокремленого підрозділу не зазначаються

Підприємство переміщає власну виготовлену продукцію у свої підрозділи в регіонах України, які реалізуватимуть її. Податок на прибуток консолідований. Доходи від реалізації готової продукції і відповідно собівартості готової продукції мають відображатись в головному підприємстві чи в філіалі?

Згідно з п. 152.4 ПКУ, платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього розділу та зменшений на суму податку, сплаченого за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. 

Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково, виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів такого платника податку в загальній сумі витрат цього платника податку.


Тобто, перш ніж сплатити податок на прибуток за місцем обліку підрозділів і за місцем обліку головного підприємства, слід визначити суми такого податку. А рахуються вони як певна частка від суми такого податку, розрахованого головним підприємством цілком по підприємству. Отже, головне підприємство має визначити загальну суму податку на прибуток – для цього потрібно врахувати усі доходи по підприємству, в тому числі, за підрозділами (оскільки вони не є окремими платниками податку на прибуток). Так само потрібно врахувати і усі податкові витрати. 

При цьому відокремлені підрозділи подають до ДПІ за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку, форма якого затверджена наказом МФУ від 28.01.2013 р. № 39. В ньому зазначаються і податок на прибуток усього підприємства як платника консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період, і податок на прибуток відокремленого підрозділу за звітний (податковий) період – пропорційно питомій вазі витрат відокремленого підрозділу в загальній сумі витрат платника консолідованого податку на прибуток. Доходи від реалізації та собівартість реалізованої продукції в такому звіті відокремленого підрозділу не зазначаються. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Виробництво , Звітність , Податкові витрати , Податок на прибуток , Філія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі