• Посилання скопійовано

Чи є підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру надання своїм засновникам, членам організації матдопомоги?

Не є підставою для виключення благодійної організації з Реєстру виплата компенсацій та інших виплат на користь працівників, якщо такі компенсації пов’язані з реалізацією цілей такої організації і передбачені її установчими документами та не перевищують 25% суми понесених адмінвитрат за звітний рік

Податківці у підкатегорії 102.04 ЗІР нагадує, що обов’язковими умовами перебування організації у статусі неприбуткової організації є, зокрема, заборона розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб та використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами в межах закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Водночас, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважається порушенням вимог пп. 133.4 ПКУ здійснення неприбутковою організацією передачі майна, надання послуг, благодійної допомоги, використання доходів (прибутків) для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети та напрямів діяльності, передбачених її установчими документами, на цілі та на користь отримувачів, що визначені пп. 63 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

Перелік організацій, які можуть бути віднесені до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам пп. 133.4 ПКУ і не є платниками податку на прибуток підприємств, наведено у пп. 133.4.6 ПКУ.

При цьому не є підставою для виключення благодійної організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій виплата компенсацій та інших виплат (у тому числі тих, що є додатковим благом) на користь працівників благодійної організації, за умови що такі компенсації та інші виплати пов’язані з реалізацією цілей і завдань такої благодійної організації і передбачені її установчими документами та/або організаційно-розпорядчими документами та не суперечать Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Розмір таких компенсацій та інших виплат у податковому (звітному) році не повинен перевищувати 25 відс. суми понесених адміністративних витрат такої благодійної організації за податковий (звітний) рік.

Крім того, з урахуванням змін, внесених Законом №4143-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення» до пп. 63 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану на території України розширено перелік осіб, надання яким благодійної допомоги неприбутковою організацією не призведе до втрати нею такого статусу. Розширення зазначеного переліку стосується включення до нього фізичних осіб (крім засновників, учасників таких організацій або пов’язаних з ними осіб) – набувачів благодійної допомоги від неприбуткових організацій з числа визначених цим пунктом.

При цьому зазначаємо, що з порушеного питання пропонуємо Вам звернутись до контролюючих органів для отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ, оскільки відповідь можна надати лише розглядаючи кожен конкретний випадок окремо із здійсненням аналізу документів конкретної організації.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»