• Посилання скопійовано

Чи подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не було контрольованих операцій?

Підприємство має відсоткову позику від резидента Кіпру, пов’язаної особи. Згідно з п. 39.2.1.1 ПКУ ця операція підпадає під визначення контрольованої. Але одночасно не виконуються умови п. 39.2.1.7 ПКУ – річний дохід за 2023 рік менший ніж 150 млн грн, обсяг операцій з контрагентом перевищує 10 млн грн (сума нарахованих відсотків за 2023 рік більша ніж 10 млн). Чи потрібно подавати Звіт про контрольовані операції, якщо не виконуються одночасно умови п. 39.2.1.7? Чи потрібно подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не подаємо звіт про контрольовані операції?

У своїй ІПК від 22.09.2021 р. №3508/ІПК/26-15-07-10-01 податківці відповідали на аналогічне питання. Підприємство, яке подавало запит на цю ІПК, належить до МГК; здійснювало операції, які належать до п.п. 39.2.1.1 ПКУ; його річний дохід не перевищив 150 мільйонів гривень за відповідний податковий (звітний) рік; обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, не перевищив 10 мільйонів гривень за відповідний податковий (звітний) рік. Чи подавати такому підприємству повідомлення про участь в МГК?

За умовами, наведеними у зазнеченому запитанні, не виконується лише один кількісний критерій – дохід за 2023 рік менший ніж 150 млн грн, але обсяг операцій більший ніж 10 млн грн. Проте цього достатньо, щоб операції підприємства не вважалися контрольованими.

Платники податків, які здійснюють контрольовані операції, повинні подати Звіт про контрольовані операції до 1 жовтня року, наступного за звітним – ми пишемо про це у новині.  Відповідно, якщо не було контрольованих операцій, то й звіт про контрольовані операції теж не подається.

Податківці у згаданій ІПК від 22.09.2021 р. №3508/ІПК/26-15-07-10-01 відповідають, що якщо господарські операції підприємства не відповідають критеріям, визначеним у підпунктах «а»-«ґ» пп.  39.2.1.1 ПКУ, то у підприємства не виникає зобов’язання подавати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ. Звісно, при класифікації операцій потрібно також враховувати і критерії обсягів операцій у пп. 39.2.1.7 ПКУ.

Відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ платники податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній та у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Як бачимо, тут прописана чітка умова для подання повідомлення про участь в МГК – це наявність контрольованих операцій. І якщо їх не було, то немає й обов’язку подавати повідомлення, про що і пишуть податківці у згаданій ІПК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Як виправити помилку в фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток?
    ТОВ - материнська компанія облік інвестицій веде за методом участі в капіталі. Протягом 2013-2024 рр. компанія не відображала збільшення вартості інвестиції, відповідно було занижено доходи. ТОВ-"малодохідник" не коригує фінрезультат. Чи потрібно подавати уточнюючу фінзвітність? Як провести виправлення декларації з податку на прибуток? Чи потрібно застосовувати коригування за пп. 140.4.1 ПКУ?
    08.07.2025160
  • Штраф через затримку завантаження товару: наслідки з податку на прибуток
    Юрособа – платник податку на прибуток займається наданням експедиційних послуг. Перевізник виставив юрособі рахунок на перевезення вантажу і претензію за затримку завантаження на суму 10 000,00 грн. Своєю чергою, юрособа «дзеркально» перевиставила цю претензію замовнику на 10 000,00 грн. Як враховуються такі операції при обчисленні податку на прибуток?
    07.07.2025442
  • Коригування фінрезультату при наданні фіндопомоги
    Підприємство - платник податку на прибуток, надає безповоротну фінансову допомогу ФОПу на загальній системі, ФОП на ІІ групі ЄП, ТОВ на ІІІ групі єдиного податку. У яких із перелічених випадків потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування та відображати коригуючу різницю в Додатку РІ?
    07.07.2025647
  • Сплата авансу з податку на прибуток за АЗС у місяці, в якому до ЄР внесено інформацію про надання відповідної ліцензії
    Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального
    04.07.202512
  • Розподіл часток статутного капіталу між трьома учасниками
    Був розподіл часток статутного капіталу між 3 учасниками (раніше був єдиний засновник). Як оформити нарахування та виплату дивідендів між учасниками документально та у бухобліку і як бути з залишком за попередні роки
    04.07.202528