В який строк подавати декларацію
Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (102.20.01): «За який податковий (звітний) період та в який термін платнику податку на прибуток потрібно подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, якщо в середині року платник переходить на спрощену систему оподаткування?».
ДПС відповідає, що за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений пп. 49.18.2 ПКУ, тобто, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Відповідь на ще одне питання в ЗІР (102.20.02): «Який базовий звітний період (квартал чи рік) зазначається у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, якщо в середині року платник податку на прибуток, що використовує базовий звітний (податковий) період рік, переходить на спрощену систему оподаткування?».
ДПС відповідає, що у полі 2 «Звітний (податковий) період» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств одночасно зазначається:
- відповідний звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування (І квартал, півріччя, три квартали);
- базовий звітний період квартал.
Таким чином, підприємство повинно було подати декларацію в строк до 10.05.2022 р. включно.
А податок слід було сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації (див. п. 57.1 ПКУ), тобто, в розглядуваній ситуації до 20.05.2022 р. включно.
Якщо ж декларація не була подана в цей строк, її слід було подати у строк не пізніше 20.07.2022 р., а податок сплатити не пізніше 01.08.2022 р. (див. п. 69.1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ). В такому разі штраф за несвоєчасне подання декларації і несвоєчасну сплату податку не застосовувався.
Якщо ж податок не сплачено до 01.08.2022 р. включно, то починаючи з 02.08.2022 р. строк сплати вважається простроченим.
Штраф накладається згідно з п. 124.1 ПКУ:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5 % погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше ніж 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу.
А в разі, якщо несвоєчасна сплата здійснена умисно - у розмірі 25 % погашеної суми податкового боргу (п. 124.1-1 ПКУ).
В цьому випадку, вочевидь, податківці розрахували прострочення сплати податку з фактичної дати подання декларації, тобто з дати узгодження суми податку до сплати.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити