Рядки 04 та 06 декларації
Отже, підприємство подає річну декларацію, за наслідками якої отримано збиток. Це значить, що в рядку 04 «Об’єкт оподаткування» буде стояти від’ємне значення.
Таке від’ємне значення у складі податкової різниці, що відображатиметься в рядку 3.2.4 додатка РІ до декларації наступного звітного періоду (2024 року) зменшуватиме фінрезультат до оподаткування такого наступного періоду, згідно з пп. 140.4.4 ПКУ.
Оскільки об’єкт оподаткування від’ємний, то податок на прибуток не нараховується, тож рядок 06 «Податок на прибуток» не заповнюватиметься.
Додаток АВ
Оскільки підприємство виплачувало у 2023 році дивіденди, воно має заповнювати додаток АВ «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів)» до декларації.
У додатку АВ показують суму виплачених дивідендів і розраховують суму авансового внеску з податку на прибуток, який слід було сплатити у звітному періоді до бюджету при виплаті дивідендів.
Сума виплачених дивідендів відображається в рядку 1 додатку АВ.
В рядку 4 додатку АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) (звітний(і)) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень) (сума виплачених дивідендів - (рядок 04 + рядок 07- рядок 07.2 + рядок 09 + рядок 11 + рядок 13 - рядок 14 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств)).
Оскільки в розглядуваній ситуації в рядку 04 декларації маємо від’ємне значення, то в рядку 4 додатка АВ слід зазначити всю суму виплачених дивідендів.
В рядку 5 додатка АВ відображається сума дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок. В розглядуваній ситуації в рядку 5 додатка АВ відображається вся сума з рядка 4.
Нарешті, в рядку 6 додатка АВ відображається сума авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів. Вона розраховується як сума з рядка 5 додатка АВ (фактично сума виплачених дивідендів), помножена на ставку податку на прибуток — 18%.
Рядки 20 і 22 декларації
Сума розрахованого авансового внеску в рядку 6 додатка АВ переноситься в рядок 20 АВ декларації. І оскільки підприємство в розглядуваній ситуації подає тільки річну декларацію і не подає проміжні, то сума з рядка 20 АВ переноситься і в рядок 22 декларації.
Додаток ЗП
На суму сплаченого авансового внеску дозволяється зменшити податок на прибуток. З цією метою суму сплаченого авансового внеску з рядка 6 додатка АВ переносять в рядок 16.2 додатка ЗП.
Цю саму суму переносять і до рядка 16.4 додатка ЗП. Причому оскільки в розглядуваній ситуації за звітний рік отримані збитки і немає нарахованого податку на прибуток, вся сума сплаченого авансового внеску переноситься на зменшення нарахованої суми податку в наступних звітних (податкових) періодах, тобто, відображається в рядку 16.4.2 додатку ЗП. Ця сума буде відображена в рядку 16.3 додатку ЗП до декларації 2024 року і буде зараховуватися в зменшення податку такого наступного року.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити