• Посилання скопійовано

Оподаткування податком на прибуток коштів за працевлаштування ВПО

Підприємство отримало 6700 грн за працевлаштування ВПО. Який розрахунок прибутку, що звільняється від оподаткування, підстава для застосування пільг, додаток ПЗ до декларації з податку на прибуток?

Порядок отримання компенсації

Особливості отримання компенсації роботодавцями встановлено Порядком № 331.

Відповідно до п. 3 Порядку №331, компенсація витрат надається у розмірі 6700 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу (ВПО), за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи на умовах, передбачених пунктом 2 цього Порядку.

Про особливості отримання компенсації можна почитати тут, тут.

Тут є важливий нюанс щодо обліку: компенсацію отримує роботодавець для покриття частини власних витрат на виплату зарплати працівників, які працюють на умовах трудового договору чи гіг-контракту і які є ВПО.

 

Бухгалтерський облік

З точки зору бухгалтерського обліку отримана компенсація є цільовим фінансуванням, адже вона має конкретну мету – частково чи повністю компенсувати витрати роботодавця на виплату зарплати працівникам, які є ВПО.

Відповідно до п. 19 НП(С)БО 15, цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, визнається дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

Тобто, якщо підприємство (роботодавець) спершу зазнало витрат на оплату праці, а потім отримує компенсацію, то отримання такої компенсації відображається проведеннями:

  • Дт 311 Кт 377 – отримання компенсації;
  • Дт 377 Кт 718 – визнання доходу за отриманою компенсацією.

 

Податок на прибуток

Отримана компенсація збільшує фінрезультат до оподаткування (Дт 718 Кт 791), який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ), при цьому податкових різниць в цій ситуації ПКУ не передбачає.

Не встановлює ПКУ і якихось пільг з податку на прибуток для отриманої компенсації.

В додатку ПЗ до декларації з податку на прибуток отримана компенсація не відображається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»