У рядку 1.4 Додатка АВ до Декларації відображається загальна сума частини чистого прибутку (доходу), сплаченого до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у звітному (податковому) році. При цьому значення рядка 1.4 Додатка АВ враховується у рядку 1 Додатка АВ. Показник рядка 1.4 Додатка АВ має відповідати сумарному значенню показників рядка 09 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за такі звітні періоди, за які сплату частини чистого прибутку здійснено у звітному (податковому) році.
Тож якщо частина чистого прибутку за 2019 – 2022 роки була визначена неправильно, потрібно подати уточнюючі Розрахунки за звітні періоди 2019 – 2022 р. і донарахувати суму, яка припадає на дооцінку амортизації ОЗ. На цю тему читайте тут.
В додатку АВ до декларації з податку на прибуток відображається тільки фактично сплачена сума частини чистого прибутку, тож уточнювати декларацію за 2019 – 2022 р. не потрібно. Якщо суму чистого прибутку буде доплачено в 4 кварталі 2022 року, вона буде відображена в декларації за цей період.
Про те, як визначити суму авансового внеску до сплати, читайте нашу новину тут. Зокрема, податківці пишуть, що якщо на момент сплати частини чистого прибутку (доходу) за IV квартал подана декларація з податку на прибуток за такий рік та погашені зобов’язання, то авансові внески нараховуються на суму перевищення частини чистого прибутку, що підлягає виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3, тобто пропорційно кількості місяців, за які виплачується частина чистого прибутку.
Також авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.
Тож, на нашу думку, якщо сам фінрезультат з метою оподаткування був визначений правильно і з нього сплачено податок на прибуток, то авансовий внесок з донарахованої частини чистого прибутку потрібно сплачувати лише в тому разі, якщо вона перевищує об’єкт оподаткування (з урахуванням раніше сплачених сум частини чистого прибутку).
Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що ст. 11 Закону «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 №185, зі змінами, внесеними Законом №465, передбачена відповідальність платників частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за неподання або несвоєчасне подання до податкових органів розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку або за порушення правил нарахування та сплати (перерахування) таких платежів у порядку, передбаченому ПКУ.
Тобто з 23.05.2020 р. до платників частини чистого прибутку (доходу)/дивідендів на державну частку, які порушили правила подання до контролюючих органів Розрахунку, або порушили порядок сплати (перерахування) грошового зобов’язання з частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, або у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цих платежів, контролюючі органи мають право застосувати штрафні (фінансові) санкції (штрафи) та пеню за такі порушення у порядку, визначеному, зокрема, п. 120.1, п. 123.1, п. 126.1, п. 129.1 ПКУ.
Також читайте тут, тут та тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити