• Посилання скопійовано

Расходы при страховании имущества в ипотеке

Между банком и предприятием заключен кредитный договор, где обеспечением возврата кредита есть недвижимость. Как следствие заключен ипотечный договор между банком и предприятием. Согласно ипотечного договора недвижимость должна быть застрахована. Предприятие заключило договор добровольного страхования недвижимости с страховой компанией. В Договоре страхования указано,что Страховщик — Страховая компания, Страхователь — Предприятие, Выгодополучатель — Банк. Страхователь (Предприятие) есть плательщиком страховой суммы по договору. Имущество застраховано на год, страховая сумма платиться одним платежом при подписании договора. Вопрос: 1. Имеет ли право Страхователь отнести на расходы страховую сумму по добровольному страхованию имущества в налоговом учете? 2. В каком периоде возникают эти расходы: при оплате страховой суммы или же страховая сумма делиться на 12 и относятся равными частями на расходы в течении года? 3. Какие документы дают право на включение страховой суммы в расходы? Достаточно ли договора страхования и банковской выписки об оплате страховой суммы?

На підставі пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 ПКУ до складу витрат включаються, зокрема витрати із страхування майна платника податку.
Отже, єдиною необхідною умовою віднесення витрат на страхування до складу витрат є страхування власного майна, інших обмежувальних умов ПКУ не містить.
У даному випадку підприємство має право на витрати із добровільного страхування власного майна у повній сумі.

Щодо періоду відображення витрат зазначаю наступне. Відповідно до п. 138.5 ст. 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені. П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом МФУ від 31.12.99 №318, передбачено, що у разі якщо здійснення операції забезпечується одержанням економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом системного розподілу вартості цієї операції між відповідними звітними періодами. Таким чином, до складу витрат звітного періоду будуть відноситись витрати на страхування тільки в частині, що стосується даного звітного періоду.

Аналогічна позиція висловлена і ДПСУ в консультації, що розміщена в Єдиній базі податкових знань.

Що стосується документів, на підставі яких витрати на страхування будуть включатись до складу витрат, то ДПСУ у своїй консультації не дає конкретної відповіді та згадує лише про договір та «первинні документи, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ)».

На мою думку, у даній ситуації крім договору та документу про сплату слід також оформляти бухгалтерську довідку (яка буде підтверджувати факт понесення витрат) про щоквартальне списання витрат на страхування з рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів» на витрати звітного періоду. І на підставі цієї довідки включати витрати на страхування до складу витрат.

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418