• Посилання скопійовано

Як заповнити додаток АВ при виплаті дивідендів інститутом спільного інвестування?

ІСІ виплачує дивіденди засновнику фізособі. Нараховано дивіденди в грудні 2019 р. (податки сплачено), але виплачено частково у І та ІІ кварталі 2020 року. У якому рядку Додатку АВ зазначати виплачені дивіденди (1.1 чи 1.2)? Сума виплачених дивідендів зазначається з урахуванням податків?

Згідно з пп. 57.1-1.6 ПКУ, інститути спільного інвестування звільняються від обов’язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів.

Інститути спільного інвестування (ІСІ) - інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства (пп. 14.1.86 ПКУ).

Тобто для суб’єкта господарювання, що підпадає під визначення інституту спільного інвестування, передбачено окремий порядок сплати авансового внеску з податку на прибуток (точніше звільнення від його сплати).

Відповідно до цього, у додатку АВ до Декларації з податку на прибуток передбачено спеціальний рядок 1.2 «сума дивідендів, виплачена інститутом спільного інвестування».

Таким чином вважаємо, що незалежно від того, що виплата дивідендів здійснюється фізособі, в даному випадку діє спеціальне звільнення від сплати авансового внеску з податку – при виплаті дивідендів інститутом спільного інвестування. Отже, інститут спільного інвестування при виплаті дивідендів зазначає їх суму у додатку АВ у рядку 1.2 як рядок спеціально передбачений для відображення виплачених дивідендів окремим видом суб’єкта господарювання.

Рядок 1.1 заповнюється у разі звільнення від сплати авансового внеску з податку на прибуток за пп. 57.1-1.3 ПКУ.

Варто зауважити, що у додатку АВ зазначається саме сума виплачених дивідендів, однак без зменшення на суму утриманого з них ПДФО та ВЗ – тобто нарахована сума дивідендів, яка була виплачена, з урахуванням податків.

Зважаючи на умови, що наведені у запитанні, ІСІ має відобразити суму виплачених дивідендів у Додатку АВ Декларації з податку на прибуток за І та ІІ квартал 2020 року:

  • у рядку 1 та 1.2 зазначається сума виплачених ІСІ дивідендів без її зменшення на суму ПДФО та ВЗ, яка утримується з них;
  • у рядку 4 вказується позитивне значення сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) звітний(і) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди - враховується загальна сума дивідендів (рядок 1 Додатка АВ), виплачена у звітному (податковому) періоді незалежно від того справляється з таких дивідендів авансовий внесок з податку на прибуток чи ні;
  • оскільки дивіденди виплачуються ІСІ, то у рядку 5 вказується 0 - при виплаті таких дивідендів авансовий внесок з податку на прибуток не сплачується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Як виправити помилку в фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток?
    ТОВ - материнська компанія облік інвестицій веде за методом участі в капіталі. Протягом 2013-2024 рр. компанія не відображала збільшення вартості інвестиції, відповідно було занижено доходи. ТОВ-"малодохідник" не коригує фінрезультат. Чи потрібно подавати уточнюючу фінзвітність? Як провести виправлення декларації з податку на прибуток? Чи потрібно застосовувати коригування за пп. 140.4.1 ПКУ?
    Сьогодні 10:0129
  • Штраф через затримку завантаження товару: наслідки з податку на прибуток
    Юрособа – платник податку на прибуток займається наданням експедиційних послуг. Перевізник виставив юрособі рахунок на перевезення вантажу і претензію за затримку завантаження на суму 10 000,00 грн. Своєю чергою, юрособа «дзеркально» перевиставила цю претензію замовнику на 10 000,00 грн. Як враховуються такі операції при обчисленні податку на прибуток?
    07.07.2025392
  • Коригування фінрезультату при наданні фіндопомоги
    Підприємство - платник податку на прибуток, надає безповоротну фінансову допомогу ФОПу на загальній системі, ФОП на ІІ групі ЄП, ТОВ на ІІІ групі єдиного податку. У яких із перелічених випадків потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування та відображати коригуючу різницю в Додатку РІ?
    07.07.2025370
  • Сплата авансу з податку на прибуток за АЗС у місяці, в якому до ЄР внесено інформацію про надання відповідної ліцензії
    Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального
    04.07.202512
  • Розподіл часток статутного капіталу між трьома учасниками
    Був розподіл часток статутного капіталу між 3 учасниками (раніше був єдиний засновник). Як оформити нарахування та виплату дивідендів між учасниками документально та у бухобліку і як бути з залишком за попередні роки
    04.07.202525