По-перше, відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є, зокрема, прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Отримана фінансова допомога не є доходом, тому що в момент отримання фіндопомоги одночасно збільшуються активи (кошти на рахунку) та збільшуються зобов’язання (заборгованість перед надавачем ПФД щодо її повернення). У бухобліку ця операція відображається так: Дт 311 Кт 685. Як бачимо, дохідні рахунки тут не задіяні, а тому на фінрезультат ця операція не впливає.
Аналогічно і повернення фіндопомоги не є витратами. Відповідно до п. 6 П(С)БО 16 витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені. У даному випадку зменшується кількість грошових коштів на рахунку та одночасно зменшуються зобов’язання щодо повернення ПФД: Дт 685 Кт 311.
Отже, отримання та повернення ПФД жодним чином не впливає на розмір фінрезультату в бухобліку і для цілей оподаткування.
По-друге, дисконтуванню підлягає тільки довгострокова заборгованість. Якщо станом на дату балансу 31.12.2019 р. строк повернення ПФД не перевищує одного року, то заборгованість з ПФД є короткостроковою і не дисконтується.
Більш докладно про дисконтування читайте тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись