• Посилання скопійовано

Сплата членських внесків на користь нерезидента: чи коригувати фінрезультат?

Для виконання інженерних робіт на території Росії підприємство має бути членом об’єднання проектних організації. Для цього сплачуються членські внески на користь організації, яка є нерезидентом. Чи потрібно коригувати фінрезультат до оподаткування на суму сплачених членських внесків?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому, платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, мають право прийняти рішення про незастосування податкових різниць.

Якщо ж підприємство застосовує податкові різниці, то як зазначено у ІПК від 01.08.2019 р. № 3610/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, при виплаті членських внесків на користь  нерезидента підприємство має збільшити фінансовий результат до оподаткування на підставі пп. 140.5.10 ПКУ.

Зокрема, пп. 140.5.10 ПКУ передбачено, що фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, крім безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення пп. 140.5.9 ПКУ.

Своєю чергою, безповоротна фінансова допомога - це, зокрема, сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів (пп. 14.1.257 ПКУ).

Таким чином, підприємство, яке застосовує податкові різниці, збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму сплачених членських внесків на користь нерезидента. У додатку РІ така сума зазначається у рядку 3.1.10 Додатку РІ.

Звертаємо також увагу, що у разі виплати резидентом членських внесків на користь нерезидента утримується податок у розмірі 15% їх суми та за рахунок такого нерезидента під час виплати таких внесків, якщо інше не передбачено положеннями чинних міжнародних договорів (про це ми писали тут).

Крім того, у наведеній вище ІПК роз’яснювалось, що у випадку, якщо перераховані членські внески нерезиденту у формі грошових коштів не є оплатою вартості товарів/послуг, то податкових наслідків з ПДВ при здійсненні такого перерахування членських внесків не виникає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»