• Посилання скопійовано

Умови подання підприємством декларації з прибутку за 9 місяців

Чи потрібно подавати малому підприємству (яке раніше звітувало раз на рік з податку на прибуток) декларацію з податку на прибуток та фінзвітність за 9 місяців 2019 року?

Фінзвітніть та декларація з прибутку  до ДПС

У разі звітування до податкової платниками податку на прибуток, як і раніше, усе залежить, який дохід був за минулий рік — до 20 млн грн чи більше (пп. 137.4, пп. 137.5 ПКУ).

Якщо дохід не перевищує 20 млн грн, то як декларацію, так і фінзвітність до неї слід подавати річну (пп. 46.2 ПКУ). Якщо ж дохід перевищує 20 млн грн, то декларацію з податку на прибуток подають щокварталу (упродовж 40 днів за звітним періодом), а до неї обов’язково долучають і фінзвітність як невід’ємну частину — додаток (пп. 46.2 ПКУ).

 

Фінзвітність до органів статистики

Постановою КМУ №625 внесено зміни до Порядку №419. Так, малі підприємства зобов’язані подавати проміжну, тобто квартальну, фінзвітність. Відповідні правки внесені до п. 2 Порядку №419, який дозволяє окремим підприємствам звітувати тільки раз на рік і не складати та не подавати проміжної фінансової звітності.

Ці зміни впливають на подання фінзвітності до органів статистики. Адже оскільки мова йде про квартальну фінзвітність, то її слід подавати щокварталу впродовж 25 днів за звітним кварталом. Тож, малі підприємства мають до органів статистики звітувати щокварталу, впродовж 25 днів за звітним кварталом.

Решта — мікро-, неприбуткові, іноземні представництва, "єдинники" — залишилися в переліку тих, хто складає фінзвітність за рік, тобто до статистики квартальну звітність не подають.

На нашу думку,  оскільки ці зміни, хоча й запрацювали з 24 липня 2019 року (за день до граничної дати подання піврічної фінзвітності — 25 липня 2019 року), все одно вони стосуються вже ІІІ кварталу, адже саме у цьому кварталі набрали чинності. Тобто за ІІІ квартали 2019 року малі підприємства мають подати фінзвітність до 25 жовтня.

За неподання фінзвітності до статистики щонайбільше загрожує адмінштраф — від 170 до 255 грн (ст. 186-3 КУпАП).

Нагадаємо, ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік встановлено критерії віднесення підприємств до мікро-, малих, середніх або великих підприємств залежно від балансової вартості активів, чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та середньої кількості працівників.

При визначенні категорії, до якої належить підприємство, використовуються показники, які на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із наведених у Законі критеріїв. Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів НБУ, що встановлювалися для євро протягом відповідного року.

Якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.

***

Читайте також: Малі підприємства разом з декларацією з прибутку за ІІІ квартал мають подавати оновлену фінзвітність

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202432
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419