Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Повернення співвласникам невикористаної гуманітарної допомоги: чи призведе це до втрати статусу неприбутківця?

Чи призведе до втрати статусу неприбутківця повернення співвласникам невикористаного цільового фінансування (гуманітарної допомоги тощо)?

Податківці у консультації від 07.02.2019 р. №432/6/99-99-15-02-02-15/ІПК нагадали, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (абз. 1 пп. 133.4.2 ПКУ).

Відповідно до пп. 133.4.6 ПКУ, до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ і не є платниками податку на прибуток підприємств, віднесені, зокрема, ОСББ.

Своєю чергою, відповідно до ст. 21 Закону про ОСББ до складових коштів ОСББ відносяться, зокрема, внески і платежі співвласників, пасивні доходи.

Тому податківці у консультації зазначають, що повернення ОСББ співвласникам невикористаних цільових коштів, попередньо внесених ними на утеплення фасаду будинку за програмою співфінансування з міською радою, у зв'язку з припиненням фінансування цієї програми не є підставою для виключення ОСББ з Реєстру неприбуткових установ та організацій за умови дотримання вимог, встановлених п. 133.4 ПКУ.

На нашу думку, такі самі наслідки повинне мати будь-яке повернення коштів, товарів, доходів тощо, облік яких ведеться як цільових надходжень.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Неприбуткові установи , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі