Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Коли оприбутковувати товар, який імпортований на умовах CPT?

Підприємство імпортує товар на умовах CPT. Міжнародним договором передбачено, що право власності на товар переходить при надходженні товару на митний склад для оформлення в режимі «імпорт». Товар передано перевізнику 21.01.2019 р., він перетнув митницю 24.01.2019 р. та прийшов на склад 28.01.2019 р. Якою датою оприбутковувати товар та за яким курсом?

Дата оприбуткування

Відповідно до п. 3 НП(С)БО 1 активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигід у майбутньому.

При цьому, Мінфін у листі 21.04.2009 р. №31-34000-20-27/11292 роз’яснював, що датою здійснення операції для зарахування підприємством активів (товарів) на баланс є дата, на яку підприємству переходять ризики й вигоди, пов'язані з правом власності на придбані (отримані) активи (товари).

Умови поставки CPT передбачають, що фрахт/перевезення оплачено до… Це означає, що продавець доставить товар названому їм перевізнику.

Крім цього, продавець зобов'язаний оплатити витрати, пов'язані з перевезенням товару до названого пункту призначення. Це означає, що покупець бере на себе всі ризики втрати чи пошкодження товару, як і інші витрати після передачі товару перевізнику. За умовами терміну СРТ на продавця покладається обов'язок щодо митного очищення товару для експорту. Даний термін може застосовуватися під час перевезення товару будь-яким видом транспорту, включаючи змішані перевезення.

Проте умови поставки не визначають дату переходу права власності на товар. Спиратися на умови поставки для визначення дати оприбуткування можна лише у разі, якщо дату переходу права власності міжнародним договором не визначено.

Оскільки договором чітко визначено дату, коли до покупця переходить право власності на товар, відповідно саме цією датою підприємство повинно оприбуткувати такі товари на баланс. Таким чином, датою зарахування товару до активів підприємства слід вважати саме дату надходження такого товару на митний склад на території України для його оформлення в режимі «імпорт». І саме відмітка з датою надходження товару на митний склад для оформлення і буде підставою для оприбуткування товару покупцем.

 

Курс оприбуткування

Щодо визначення курсу, за яким необхідно оприбутковувати імпортовані товари, то тут слід користуватися нормами, які визначені у П(С)БО 21. Зокрема, порядок визначення курсу оприбуткування імпортованого товару викладено у п. 5 та 6 П(С)БО 21.

Тобто необхідно зважати, чи здійснювало (та у якій сумі) підприємство передоплату, чи ні. Так, у разі, якщо товар постачається з подальшою післяплатою, тобто передоплата не здійснювалася, то використовується курс на дату переходу права власності на такий товар згідно з зазначеним вище.

У тому ж випадку, якщо постачання здійснюється з передоплатою, то курс визначається так:

  • якщо сума передоплати становить 100%, то при оприбуткуванні товару враховується курс на дату такої передоплати;
  • якщо здійснюється лише часткова передплата, то вартість товару у сумі передоплати розраховується за курсом на дату такої передоплати, а інша частина перераховується за курсом на дату переходу права власності на такий товар.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Імпорт , Митниця , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі