Первинні документи оформлюються у порядку, передбаченому Законом про бухоблік та Положенням №88. Згідно зі ст. 9 Закону про бухоблік, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій, а отже, документи повинні містити весь перелік номенклатури.
Відповідно до ст. 1 Закону про бухоблік, первинний документ — документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Крім того, згідно з п. 2.15 Положення №88, первинні документи повинні відображати обов'язкові реквізити та відповідність господарської операції. Тобто у видатковій накладній арифметичні підсумки повинні відповідати сумі всіх наявних рядків з посиланням на договір або рахунок. Видаткова накладна — це документ, який супроводжує господарську операцію і на підставі якого обліковується рух ТМЦ.
Податкова накладна — документ, який платник податку на додану вартість зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу. ПН заповнюється уповноваженою особою платника, підписується та скріплюється печаткою.
Варто звернути увагу на таке:
якщо кількість найменувань відвантажених товарів перевищує кількість рядків, відведених для їх розміщення у бланку ПН, можна доповнити бланк ПН необхідною кількістю рядків (пп. «е» п. 201.1 ПКУ та п. 12.2 Порядку №1379). Оскільки до розділу I ПН вносяться дані в розрізі номенклатури поставки товарів/послуг, кількість рядків у цьому розділі не регламентовано, тобто платник податку залежно від виробничої необхідності може використовувати потрібну кількість рядків;
ПН скріплюється основною печаткою продавця або печаткою «для податкових накладних».
Пунктом 16 Порядку №1379 визначено, що всі складені примірники ПН підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку. Якщо через значну кількість рядків розділу I ПН оформлена на кількох сторінках, то уповноважена особа підписує та скріплює печаткою останню сторінку такої ПН. Ставити печатку на кожній сторінці ПН не потрібно, адже поле «М. П.» в накладній тільки одне. Така ж позиція фахівців ДПСУ висловлена в ЄБПЗ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити