Запитання:
Підприємство "А" продає товари (медичні вироби) торгівельній мережі – підприємству "Б". Оплата за продані товари здійснюється на умовах подальшої оплати після продажу товару кінцевим споживачам через торговельну мережу. Тобто підприємство "Б" оплачує товар, придбаний у підприємства "А", лише після надходження роздрібної виручки за цей товар.
З 01.01.2018 р. змінилася ставка ПДВ щодо цих медичних виробів – відповідно до змін у п. 193.1 ПКУ. Враховуючи те, що ставка ПДВ змінилася на 7%, як бути з товарами 2017 р., що на реалізації у підприємстві "Б"?
Усі останні зміни з ПДВ –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПідписатисьХочете подивитись, як це виглядає?
Відповідь:
Нашу новину щодо цього питання дивіться тут. Застосування нової ставки оподаткування не пов’язане з сумами ПДВ, віднесеними до податкового кредиту під час придбання таких товарів. Перераховувати та коригувати податковий кредит за такими товарами не потрібно (лист ДФСУ від 30.12.2016 р. №28706/6/99-99-15-03-02-15).
Якщо торгівельна мережа – підприємство "Б" придбало медичні вироби у підприємства "А" до 01.01.2018 р. за ставкою ПДВ 20%, то й договірна ціна (закупівельна ціна для підприємства "Б") цих медичних виробів тоді була вища, ніж ціна на нові партії товарів, що будуть постачатися після 01.01.2018 р. за ставкою ПДВ 7%. При цьому після 01.01.2018 р. за ставкою 7% оподатковується як продаж минулорічних партій товару, так і нових партій. Але різниця у закупівельних цінах цих партій спричиняє різницю у роздрібних цінах, які встановлює підприємство "Б" у торгівельній мережі.
Виникає питання, як узгодити ціну медичних виробів у межах одного артикулу, що передані в торгівельну мережу до та після 01.01.2018 р.? На нашу думку, для цього можна здійснити повернення від підприємства "Б" підприємству "А" залишків товарів, що сформувалися у торгівельній мережі на 31.12.2017 р., та здійснювати подальший їх продаж від підприємства "А" до підприємства "Б" вже за ставкою 7%. На нашу думку, при поверненні товару складається розрахунок коригування за ставкою ПДВ 20% (тобто за тією ставкою, за якою цей товар був проданий підприємству "Б"). Під час подальшого продажу після 01.01.2018 р. складається податкова накладна за ставкою 7%.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити