Відповідно до п. 184.7 ПКУ якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді, не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Відповідно до пп. 14.1.71 ПКУ звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.
Згідно з п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пп. 10 — 15 Порядку №1307, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини 10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.
Особливості складання податкової накладної з типом причини «10» викладені у п. 11 Порядку №1307, а саме:
- ця накладна повинна бути зведеною - в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X";
- у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.);
- у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000".
Особливості заповнення табличної частини податкової накладної:
- графа 2 розділу Б - зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання;
- графи 3.1, 3.2, 3.3 – не заповнюються;
- графа 4 – вказується "грн";
- графи 5 - 9 не заповнюються;
- графа 10 - у графі 10 зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку №1307, вказується вартість (частина вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується ПДВ, згідно з основною ставкою ПДВ 20% та ставкою податку 7 %, які застосовуються при нарахуванні податкових зобов’язань.
- графа 11 заповнюється виключно платниками ПДВ - сільськогосподарськими товаровиробниками у разі здійснення ними операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16-1.3 Закону "Про державну підтримку сільського господарства України" (податкові накладні, в яких у другій частині порядкового номера зазначено код "2" відповідно до п. 6 Порядку №1307).
Зразок заповнення податкової накладної з типом причини «10» додається.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити