• Посилання скопійовано

Сплачений ПДВ на митниці при імпорті товарів збільшує ліміт реєстрації

Юрособа імпортує основний засіб ( бульдозер), на митниці сплачує всі податки включаючи ПДВ. Чи потрапить сума ПДВ на електронний рахунок юрособи? В які строки?

Операції з ввезення товарів  в митному режимі імпорту є об’єктом обкладення ПДВ. При цьому датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата подання МД для митного оформлення (пп. "в" п. 185.1, п. 187.8 ПКУ). Базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розд. III МК, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті й включаються до ціни товарів (п. 190.1 ПКУ).

Право на податковий кредит у імпортера виникає на дату сплати податкових зобов’язань при митному оформленні імпортного товару (п. 198.2 ПКУ). Підставою для відображення податкового кредиту в декларації за звітний період є належним чином оформлена МД. Сума ПДВ, сплачена при митному оформленні імпорту, збільшує реєстраційний ліміт у Системі електронного адміністрування ПДВ, оскільки потрапляє до формули у складі показника ∑Митн( п.200-1.3 ПКУ).

Однак зверніть увагу: аби вказані суми потрапили до формули, декларант при заповненні графи В у МД повинен навести свій податковий номер (код ЄДРПОУ/реєстраційний номер картки платника податків/реєстраційний номер платника) (лист ДФС від 15.12.14 р. №15182/7/99-99-19-03-02-17).

Таким чином, сплачений ПДВ при імпорті не потрапляє на електронний рахунок, проте ця сума включається до складу податкового кредиту платника ПДВ, а також збільшує реєстраційний ліміт в СЕА.

Слід зауважити, якщо основний засіб придбавається з метою невиробничого використання, то юрособа має нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного  періоду і зареєструвати в ЄРПН  зведену податкову накладну за таким ОЗ (пп. "в" п.198.5 ПКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»