• Посилання скопійовано

Порушення граничних строків реєстрації податкової накладної

Підприємство (платник податку на прибуток) відвантажило товар на суму 60 тис. грн. Податкову накладну не зареєструвано. Розрахунок покупець проводив частинами. Заборгованість становить 10 тис. грн, які покупець відмовляється оплачувати через відсутність податкової накладної. Як можна виправити цю помилку?

Відповідно до п. 201.10 ПКУ підставою для покупця для нарахування податкового кредиту з ПДВ є податкова накладна, скадена та зареєстрована в ЄРПН платником податків, що здійснює постачання товарі чи послуг. Тобто, не зареєстрована податкова накладна не дає права на податковий кредит.

ДФС у своєму листі від 23.06.2016 р. №13858/6/99-99-15-03-02-15 зазначає, що податкова накладна, що підлягала обов'язковій реєстрації в ЄРПН платником податку − постачальником (продавцем) товарів/послуг, та не була ним зареєстрована у встановлений законодавством термін, то така податкова накладна надалі не може бути зареєстрована в ЄРПН. Тобто в даному випадку зареєструвати податкову накладну, що не була зареєстрована не має можливості.

Однак, дії покупця щодо відмови від сплати за належно поставлений товар являються безпідставними, якщо відповідна санкція з боку покупця не була встановлена сторонами договору купівлі-продажу в разі не здійснення продавцем складання і реєстрації податкової накладної. Згідно зі ст. 193 ГКУ та ст. 526 ЦКУ, господарське зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства (законів та інших нормативно-правових актів), а за відсутності таких умов та вимог — відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що зазвичай ставляться.

Тож саме договором встановлюються строки та порядок оплати за поставлений покупцю товар. Не зареєстрована податкова накладна не може бути підставою для не оплати чи здійснення не повної оплати за належно поставлений товар, або за виконані зобов’язання продавця зазначені у договорі поставки.

Тож, на підставі договору та видаткової накладної, покупець має право звернутись з вимогою до покупця щодо сплати вартості поставлених товарів, а у випадку відмови, має право вимагати цього в судовому порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:10211
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202433
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202459
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427