• Посилання скопійовано

Складання зведеної податкової накладної згідно з п. 198.5 ПКУ

Фермерське господарство списує посіви зернових, які було втрачено внаслідок їх загибелі. Як правильно скласти зведену податкову накладну при нарахуванні податкових зобов'язань з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ?

Нагадаємо, що у даному випадку слід нарахувати податкові зобов'язання згідно з пп. «г» п. 198.5 ПКУ: платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені п. 201.10 ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну (ПН) за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника ПДВ. Втрата посівів з метою оподаткування не є господарською діяльністю платника ПДВ.

Особливості складання таких ПН визначено у п. 11 Порядку №1307. 

У разі складання зведеної ПН в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

У верхній лівій частині зазначається тип причини відповідно до п. 8 Порядку №1307 - 13 - складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності.

У графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування, у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000".

У графі 2 розділу Б ПН «Номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)» зазначаються дати складання та порядкові номери ПН, складених на платника ПДВ при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ.  У разі списання насіння та дизпалива можна включити сюди відповідні дані про «вхідні» податкові накладні на відповідні постачання насіння та дизпалива. Кожна з «вхідних» ПН, за якою нараховуються зобов'язання, відображається в окремому рядку зведеної ПН. 

У разі складання зведених ПН, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку №1307, у графі 4 вказується "грн". Графа 5 не заповнюється, тому що такої одиниці, як «гривня», немає в КСПОВО.

У графі 10 зведених ПН, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку №1307, вказується вартість (частина вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ, в даному випадку згідно з основною ставкою ПДВ – 20%.

Також у ПН, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку №1307, графи 3.1, 3.2, 3.3, 5-9, 11 не заповнюються.

У звітності з ПДВ таке нарахування податкових зобов'язань згідно з п. 198.5 ПКУ відображається в таблиці 1 додатку Д5, в окремому рядку з назвою «6000000000000 (рядки 4.1 та 4.2 декларації)» та відповідно, переноситься до рядку 4.1 Декларації з ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»