• Посилання скопійовано

Заповнення графи 3.1 податкової накладної орендарем: чи правомірні коди УКТ ЗЕД?

У разі відшкодування орендодавцем поліпшень при поверненні з оренди - зерноскладу та машини для очищення насіння, чи правомірно у графі 3.1 податкової накладної орендар зазначив коди УКТ ЗЕД: зерносклад - 00120 ( "інше" умовний код для нерухомості відповідно наказу ДФСУ) та машина для очищення насіння - код 8737 ( відповідно довідника УКТ ЗЕТ)?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 14 «Оренда»  витрати орендаря на поліпшення об’єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, незалежно від того, передбачено їхнє відшкодування договором оренди чи ні, відображаються в обліку орендаря як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів. 

У бухгалтерському обліку здійснюються такі проведення відповідно до Інструкції №291

  • Дт субрахунку 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів»; 
  • Кт субрахунків 20, 661 , 651, 13 – на вартість матеріалів, суму зарплати та ЄСВ, амортизації основних засобів, що були використані (застосовувалися) для ремонту орендованих ОЗ; Кт 631  - на вартість робіт сторонніх підприємств, які бли залучені для ремонтних робіт.

Якщо вартість капітального ремонту орендованого зерноскладу та машини для очищення насіння відшкодовується орендодавцем, то залишкова вартість такого ремонту (первісна вартість за мінусом нарахованого зносу за період з дати введення в експлуатацію після поліпшення до дати повернення орендодавцю), визначена на дату повернення ОЗ з оренди, списуватиметься з Кт субрахунку 117 у Дт субрахунку 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу» з подальшим відображенням операцій з продажу такого активу орендодавцеві.

Тому в податковій накладній доцільно зазначати коди товару згідно довідника УКТ ЗЕД або за Довідником умовних кодів товарів, що оприлюднений на сайті ДФСУ>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    Сьогодні 16:042
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202561
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202550
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025148
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202576