• Посилання скопійовано

Зміна громадянства засновником ТОВ: чи потрібно вносити зміни в Статут?

Під час створення ТОВ відомо, що засновник - громадянин України за рік має стати громадянином іншої держави. Які документи потрібні для держреєстрації та реєстрації платником ПДВ? Чи вносити зміни в Статут та інші документи, коли засновник отримає громадянство іншої держави?

Для створення ТОВ (одним власником чи кількома засновниками) потрібно скласти два основних документа: рішення власника або протокол засновників про створення ТОВ, а також затвердити редакцію Статуту.

Державна реєстрація здійснюється за правилами, встановленими у Законі №755.

Так, для державної реєстрації ТОВ (ч.1 ст. 17 Закону №755) державному реєстратору слід подати наступні документи:

1) заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1), затверджена  Наказом Мін'юста від 18.11.2016 р. №3268/5);

2) заяву про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування, та/або:

реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість;

- заяву про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, за бажанням заявника. На сьогодні така заява приймається державним реєстратором, але повертається без розгляду від органів ДФС, оскільки не має всіх заповнених реквізитів (при створенні ТОВ ще не відомо ні ЄДРПОУ, ні назви органу ДФС, який має взяти таке новостворене ТОВ на облік). Тож, як показує практика, документи для реєстрації платником ПДВ чи обрання спрощеної системи оподаткування краще подавати особисто вже після отримання виписки про створення ТОВ;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників. Йдеться про рішення власника, якщо засновник лише один, або протокол — якщо засновників два та більше;

4) установчий документ юрособи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа (Статуту для ТОВ, якщо прийнято рішення про створення ТОВ на підставі модельного статуту — Статут не подається).

Оплата за реєстрацію новоствореної юрособи не стягується.

Якщо згодом один із засновників (або власник) ТОВ змінить громадянство, потрібно буде внести зміни до Статуту, про що скласти рішення власника або протокол засновників, та затвердити нову редакцію Статуту. Для державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в ЄДР юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, потрібно подати наступні документи:

1) заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (форма 3), що містяться в ЄДР  та є затвердженою Наказом Мін'юсту від 18.11.2016 р. №3268/5;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до ЄДР, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юрособи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою. Нагадаємо, що підпис власника на рішенні або підписи на протоколі засновників мають бути посвідчені нотаріально (п. 6 ч. 1 ст. 15 Закону №755);

3) установчий документ юрособи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі. Нагадаємо, що підпис власника або підписи засновників на Статуті мають бути посвідчені нотаріально (п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону №755);

4) документ про сплату адміністративного збору (у випадках, передбачених ст. 36  Закону №755).

Відповідні відомості про власника (фізособу) повторно не подають ТОВ до органу ДФС. Такі повноваження належать державному реєстратору (п. 66.5 ПКУ)

Проте йдеться про зміну даних саме для фізособи — власника ТОВ (директора), який отримував ІПН та обліковується ДПІ за місцем проживання. Для того, щоб у державного реєстратора не виникло підстав для відмови у реєстрації змін щодо ТОВ  у зв'язку із зміною власником (директором) громадянства, потрібно внести зміни щодо даних по ІПН (відомостей, що містяться в Державному реєстрі фізосіб-платників податків) до того, як подавати документи державному реєстратору для внесення щодо громадянства власникам (одного із засновників) ТОВ (п. 70.1, п. 70.7 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252