Для початку варто привести безпосередньо текст пп. 197.1.25 ПКУ щодо звільнення від оподаткування:
«197.1.25 постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України».
Для правильного трактування зазначених норм ПКУ слід розібратись в термінах.
Згідно з підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Виходячи з цього продаж через кіоски роздрібної торгівлі друкованих періодичних видань підпадає під дію пункту 197.1.25 Податкового кодексу України.
Однак при продажі електронного варіанту, надання пільги з ПДВ не передбачено, адже стаття стосується виключно періодичних видань друкованих засобів масової інформації. Частина статті щодо запису на електронному носієві стосується лише книжок.
Таку ж позицію висловлює і ДФС у своїй публікації.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись