Відповідно до п. 200-1.5 та 200-1.6 ПКУ платник ПДВ має право з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перерахувати кошти на власний поточний рахунок, але при відповідності умовам та обмеженням передбаченим у цих підпунктах.
Умови і обмеження:
- повертаються кошти у розмірі суми, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань та суми податкового боргу з податку. Оскільки повернення відбувається на підставі заяви (роль якої грає додаток 4 до декларації з ПДВ за певний звітний період), то під задекларованими до сплати до бюджеті сумами мається на увазі значення рядка 18.1 цієї декларації. Відповідно, під податковим боргом з ПДВ маються на увазі суми, які обліковуються податківцям як ті, що не були погашені платником податку і строк сплати за якими минув на момент подання такої декларації;
- у разі наявності перевищення суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою ПЗ з ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у декларації у такому звітному періоді, повернення зайво зарахованих коштів платнику не відбувається, незалежно від суми таких зайво зарахованих коштів;
- на суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку (зменшується показник - сума ПопРах). Тож, перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка (сума ПопРах) не призведе до формування від'ємного значення суми податку відповідно до п. 200-1.3 ПКУ (сума Накл).
Заповнення заяви (додатка 4)
Сума, яка може бути перерахована платнику з електронного рахунку на його власний поточний рахунок, відображається у графі 5 таблиці додатка 4, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр. 1 - гр. 2 - гр. 3).
У текстовій частині під таблицею про відомості вказується сума, яку виявлено бажання перерахувати на поточний рахунок. Така сума не може перевищувати суму, визначену у графі 5 таблиці. Адже, у разі, якщо платник ПДВ в текстовій частині під таблицею про відомості вказав суму, яку він бажає перерахувати на поточний рахунок, що перевищує суму, визначену у графі 5 таблиці, то така сума коштів не включається до відповідного реєстру та не може бути перерахована на поточний рахунок платника.
Номер поточного рахунку, на який необхідно перерахувати зайво зараховані кошти, та МФО відповідного банку обов'язково вказуються платником в додатку 4 у спеціально передбачених полях.
Якщо платник податку допустив помилку в номері рахунку чи МФО банку, такий платник податку має право до граничного терміну сплати ПЗ з ПДВ, визначених у податковій декларації до якої подано додаток 4 з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати УР з додатком 4. В такому УР всі графи, крім реквізитів платника ПДВ, залишаються не заповненими (прочерки та нулі не проставляються), а в додатку 4 зазначаються лише правильні реквізити поточного рахунку, на який мають бути перераховані відповідні кошти. Решта полів додатка не заповнюються (прочерки та нулі не проставляються).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити