• Посилання скопійовано

Відповідальність за незазначення в ф. №20-ОПП земельної ділянки

ДФС у запиті зазначає: оскільки у підприємства є земля, яка не зазначена в ф. №20-ОПП, то до основних фондів вона не належить. А тому обсяги реалізації сільгосппродукції, вирощеної на ній, мають відображатися в загальній декларації з ПДВ. Чи правильно це? Що загрожує за не зазначення цієї ділянки в ф. №20-ОПП?

ЗапитанняВід ДФС отримано запит, в якому вказано, що за результатами аналізу податкової інформації в звітному періоді (квітень 2016 р.) було здійснено операції, зазначені в спецдекларації.  Дійсно, підприємство в цьому звітному періоді здійснило поставки сільгосппродукції і відобразило їх належним чином в спецдекларації.  Але далі орган ДФС робить посилання на Наказ Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588, згідно з п. 8.1, 8.2, 8.4 якого  робить висновок, що оскільки у підприємства є земельна ділянка, яка не зазначена в ф. №20-ОПП, то до основних фондів така земельна ділянка не належить. Тому, обсяги реалізації сільгосппродукції, вирощеної на такій ділянці, повинні відображатися в загальній декларації з ПДВ. Чи праві податківці? Що загрожує платнику за не зазначення земельної ділянки в ф. №20-ОПП?

Відповідь

Відповідно до п. 5 р. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21 (далі – Порядок №21) платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою "0121"/"0122"/"0123", яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.

Підпунктом 2 п. 3 розд. V Порядку №21 визначено, що у рядку 1.1 декларації 0121 - 0123 вказуються ВИКЛЮЧНО операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених/наданих сільськогосподарських товарів/послуг на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах.

Таким чином, відповідно до Порядку №21 у декларації зі спецрежиму з ПДВ слід вказувати операції з постачання сільсьгосподарськими товарами (послугами) , що відповідають визначенню у п. 209.7 ПКУ*, та якщо такі товари (послуги) вирощені на власних чи орендованих земельних ділянках.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ).

Державна реєстрація права власності та оренди землі здійснюється згідно з Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 р. №1051. Жодних вимог щодо подання в орган ДФС форми №20-ОПП для проведення реєстрації таких прав цим Порядком не встановлено.

Отже, навіть якщо платник податків не подав до органу ДФС форму №20-ОПП із зазначеною в ній земельною ділянкою, така земельна ділянка є власною або орендованою за умовою державної реєстрації відповідного права.

Тому, ми вважаємо, що непроінформування податківців (шляхом неподання форми №20-ОПП) щодо об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, тобто щодо земельних ділянок, на яких вирощується сільгосптовари, не є підставою для визнання операцій із постачання таких товарів як таких, що не стосуються спецрежиму.

За неповідомлення про об’єкти, повязані із оподаткуванням, законодавством передбачена окрема відповідальність – це 510 гривень за перше порушення і 1020 грн за наступні порушення відповідно до п. 117.1 ПКУ. Накладання інших видів/розмірів штрафних санкцій за неподання форми №20-ОПП законодавством не передбачено.

_____________________________

* П. 209.7 ПКУ:

Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20248
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024489
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252