• Посилання скопійовано

Дві податкові накладні під однаковим номером: як виправити?

Дві різні податкові накладні було зареєстровано під однаковим номером. Як виправити помилку?

На сьогодні жодним нормативним документом не визначено порядок нумерації податкових накладних, точніше, те, як мають нумеруватися податкові накладні, наскрізь протягом року або звітного періоду. Навіть в Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, зазначено: «Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільних формі та порядку» (п. 6 Порядку). Тому правила такої нумерації кожний платник ПДВ встановлює самостійно. 

Але в тому ж пункті Порядку сказано: «Не допускається складання платником податку на додану вартість за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером». 

Тому, якщо під однаковим номером зареєстровано дві податкові накладні, дати складання в яких є різними, це не є помилкою. А ось якщо ці дві податкові накладні датовані однією датою, це невірно, і платник податку має самостійно вирішити, в якій з цих податкових накладних номер вказано невірно, і цю помилку виправити. 

Зауважимо, що, згідно з п. 21 Порядку, не допускається шляхом складання розрахунку коригування виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. Отже, просто скласти розрахунок коригування в такому випадку буде недостатньо. Треба буде:

- анулювати податкову накладну з помилкою. Для цього складається розрахунок коригування, у якому дублюються дані податкової накладної, але кількість товарів/послуг зазначається із знаком «мінус» (тобто, заповнюються графи 7 та 8 «Коригування кількості», відповідно, зі знаком «мінус» відображаються обсяг постачання та сума податкового зобов’язання. А в графі 2 «Причина коригування» можна зазначити «Виправлення помилки»

- виписати нову податкову накладну із тими самими даними, але вже з правильним  номером. 

Реєстрація таких розрахунку коригування та податкової накладної в ЄРПН відбувається у загальновстановленому порядку. Тобто, якщо розрахунок коригування складається на іншу особу покупця – платника ПДВ, то зареєструвати його має покупець (оскільки зменшується сума ПЗ з ПДВ), про що продавцем робиться відповідна позначка у верхній лівій частині розрахунку коригування;  в решта випадках реєстрацію здійснює продавець. Нову податкову накладну має зареєструвати в ЄРПН, звісно, сам продавець – платник ПДВ.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»