• Посилання скопійовано

Импортный налоговый кредит по бесплатным образцам: что с налоговыми обязательствами?

Предприятие импортировало образцы. Таможенная стоимость составляла 1430 евро, сумма уплаченного НДС (8053 грн) была включена в налоговый кредит по НДС. Нужно ли доначислять налоговые обязательства по НДС?

Нет, не нужно. Да, бесплатная раздача образцов на таможенной территории Украины является их поставкой, в соответствии с пп. 14.1.191 НКУ, а значит, объектом обложения НДС по п. 185.1 НКУ. Но поскольку и получены такие образцы были бесплатно (цена приобретения товаров равна нулю), доначислять НО по НДС согласно п. 188.1 НКУ, на разницу между ценой приобретения и договорной ценой (обе из которых в данном случае равны нулю), не нужно. Хотя составить НН с нулевой ценой на операцию по бесплатной раздаче и зарегистрировать ее в ЕРНН нужно обязательно.  

Условные НО по НДС в рамках действия норм п. 198.5 НКУ предусматривают их начисление в случае, если образцы бы использовались не в хозяйственной деятельности (ч. “г” п. 198.5 НКУ). Но хозяйственной деятельностью в рамках пп. 14.1.36 НКУ является  деятельность лица, связанная с производством (изготовлением) и/или реализацией товаров, выполнением работ, предоставлением услуг, направленная на получение дохода. Тот факт, что образцы напрямую не продаются, а раздаются бесплатно не говорит о том, что такие раздачи не направлены на получение дохода. Наоборот, получение бесплатного образца даст возможность потенциальному клиенту ознакомится с продукцией, сделать свои выводы и, возможно, заключить договор о сотрудничестве. Таким образом, раздачу образцов необходимо оформить как рекламную акцию (приказом и отчетом о ее проведении), и такие розданные образцы будут считаться использованными в хозяйственной деятельности их владельца. 

Поэтому суммы НДС, уплаченные во время импорта товара (в данном случае, бесплатных образцов), относятся к НК такого налогоплательщика, а НО во время осуществления им операций по использованию образцов в пределах хозяйственной деятельности не начисляются. Этот вывод поддерживается и налоговиками в письме от 04.03.2016 г. №4765/10/28-10-06-11.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20242
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024468
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245