• Посилання скопійовано

Помилка в декларації з ПДВ в додатку 5: подаємо уточнюючий додаток

Допущено помилку в додатку 5 до декларації з ПДВ за січень 2016 року. Як правильно подати уточнюючий додаток? Чи потрібно для цього подавати уточнюючий розрахунок до декларації?

Помилку в декларації з ПДВ, справді, потрібно виправити. Пункт 50.1 ПКУ говорить, що в разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок (далі — УР) до такої податкової декларації за формою чинного на час такого подання уточнюючого розрахунку.

Винятком є час проведення документальних планових та позапланових перевірок. У цей час платник податків не має права подавати УР до поданих ним раніше звітів за період, який перевіряється контролюючим органом (з податку та збору, які підлягають перевірці).

Зазначимо, що виправляти помилки потрібно навіть тоді, коли неправильна розшифровка даних аналітики додатка 5 до декларації не спричинила зміни в значеннях показників поданої звітності і не вплинула на розрахунки з бюджетом. Якщо таку неточність своєчасно не виправити, податковий кредит, яким підприємство скористалося в січні 2016 р., ризикує не пройти фіскальний контроль внаслідок неправильного відображення в додатку 5, а отже в самій декларації (оскільки цей додаток є її невід'ємною частиною). Якщо помилку своєчасно виправити, це врятує платника податку від можливих штрафів і донарахування суми ПДВ до сплати в бюджет у разі упередженого фіскального контролю.

Зверніть увагу, що з 01.01.2016 р. платник ПДВ має можливість виправити помилку у декларації з ПДВ тільки через УР — самостійно поданий документ (у складі декларації УР подати не можна). Згідно з п. 1 розділу VI Порядку №21, УР може бути поданий у спосіб, визначений в абз. 4 п. 50.1 НКУ, а саме пп. «а» п. 50.1 НКУ«надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку».

Приклад. У декларації з ПДВ за січень 2016 року була допущена помилка в додатку 5: неправильно вказано ІПН контрагента за ПН №1 від 04.01.2016 р., а саме: контрагент А з кодом ІПН 111111111111 був вказаний помилково, треба було зазначити контрагента В з кодом ІПН 222222222222. Хоча сума ПДВ не змінилась (5000 грн).

Для виправлення помилки необхідно надати УР у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. При цьому показники граф 4 і 5 УР будуть відповідати показникам декларації з ПДВ за січень 2016 року, без будь-яких змін. Відповідно, значення графи 6 УР буде нульовим. Це означає, що підстав для штрафів і пені немає.

Отже, ми не маємо виправлення помилок у рядках поданої за січень декларації з ПДВ та обов'язку надати відповідні додатки до таких рядків з виправленням. Але для виправлення даних в необхідному додатку платник ПДВ повинен надати такий уточнюючий додаток (в нашому випадку — додаток 5) до УР з нульовими абсолютними значеннями колонки 6.

Дублювати всі рядки додатка 5 звітної форми в УР не потрібно. Досить лише виправити помилку: вказати рядок з неправильними даними, відобразивши цифрові значення цього рядка зі знаком «мінус». У наступному рядку вказуємо правильні показники, без помилок, без знака (з додатним значенням). Таким чином, виправлення помилки не змінює підсумкових рядків в додатку 5 (а в уточненій його формі призводить до нульового значення підсумкового рядка).

Як буде виглядати виправлення помилки щодо податкового кредиту в таблиці 2 уточнюючої форми додатка 5 до УР, показано у зразку.

Зразок 

Фрагмент уточнюючого додатка 5

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Придбання авіаквитка у нерезидента: ПДВ та податок на доходи нерезидентів
    Підприємство-резидент України оплатило з корпоративної картки на сайті нерезидента Kiwi авіаквиток Мадрид-Дюссельдорф, що включає переліт, багаж, стандарний квиток, преміальну гарантію Kiwi. На сайті нерезидента в договорі прописано, що вони є посередником та надають послуги бронювання і інші. Чи потрібно нараховувати ПДВ, податок на доходи нерезидента?
    Сьогодні 14:26
  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    20.05.202420
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202451
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202435
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202419