• Посилання скопійовано

Податківці самі роблять взаємозалік між податками, якщо при перевірці від’ємна сума ПДВ підтверджена

Підприємство прийняло рішення направити суму накопиченого від’ємного значення в рахунок податкового боргу з податку на прибуток. Чи можуть податківці зменшити цю суму в ході перевірки?

Можливість зарахування відємного значення ПДВ у рахунок сплати інших податків дає оновлена з 1 січня 2016 року редакція п. 43.4 та п. 200.12 ПКУ. В такому випадку слід відображати суму, яку платник ПДВ має намір зарахувати в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, які сплачуються до держбюджету в ряд. 20.2.2 декларації з ПДВ. Якщо є бажання зарахувати суму бюджетного відшкодування в рахунок сплати ПЗ чи податкового боргу з інших податків, слід заповнити частину поля «б» в таблиці 3 додатка Д4.

Заповнена декларація з ПДВ, у складі якої подається Д4, проходить автоматичний контроль відповідності до норм п. 200-1.5 та п. 200-1.6 ПКУ на етапі реєстрації податкової звітності з ПДВ. Показник ∑ ПопРах зменшиться на суму, яку платник ПДВ зазначить під табл. 2 Д4 (або на поточний рахунок, або до бюджету), а після 30 числа (10 днів на сплату самостійно узгоджених ПЗ з ПДВ) податківці сформують реєстр на повернення коштів.

Отже, першим етапом бюджетного відшкодування є реєстрація заяви на бюджетне відшкодування. Отримавши від платника податків декларацію з ПДВ, Д3, Д4 та оригінали митних декларацій  (п. 200.8 ПКУ), податківці мають протягом операційного дня зареєструвати  заяву на бюджетне відшкодування або в реєстрі заяв платників ПДВ, що відповідають критеріям п. 200.19 ПКУ або в реєстрі платників ПДВ, що не відповідають цим критеріям. Передбачається, що в реєстри заяви в хронологічному порядку (без будь-якого ручного втручання у побудову черги заяв) мають включатися в реєстри та проходити всі стадії аж до повернення коштів платнику ПДВ. 

Після того, як вирішиться приналежність заяви до конкретного реєстру, протягом 30 к. д. після граничного строку подання звітності, повинна бути проведена камеральна перевірка. Після її закінчення вважається, що сума бюджетного відшкодування є узгодженою (п. 200.10 ПКУ).

У випадку, якщо від’ємне значення сформоване за рахунок операцій:

1) що мали місце до 1 липня 2015 р. та не підтверджені документальними перевірками,

2) придбання товарів та послуг у платників ПДВ – спецрежимників до 1 січня 2016 р., підприємство очікує документальна перевірка (п. 200.11 ПКУ, п. 37 підр. 2 розд. ХХ ПКУ). 

Для того, щоб провести залік між податками, від’ємна сума ПДВ має бути підтверджена в ході камеральної перевірки. І тільки після підтвердження цієї суми податковим органом податківці самостійно роблять такий взаємозалік.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20241
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 596
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431