• Посилання скопійовано

Здійснення операції звільненої від ПДВ: чи діє ст. 199 ПКУ?

Підприємство перепродало програмний продукт. Продавець надав ключ доступу, який при подальшій реалізації передали покупцю. Операція оформлена актом виконаних робіт. Від продавця отримано накладну з зазначенням, що операція без ПДВ. Покупцю теж була надана така накладна. Чи робити підприємству перерахунок частки використання послуг в оподатковуваних операціях?

ЗапитанняУ 2015 р. підприємство перепродало програмний продукт "ESET Endpoint Protection Standard". Продавець за допомогою інтернетзв'язку надав ключ доступу, який при подальшій реалізації передали покупцю. Операція оформлена актом виконаних робіт, як поновлення права доступу до програмного продукту на 1 рік. Від продавця отримано накладну, у якій зазначалось, що операція не оподатковується ПДВ. Покупцю теж була надана така накладна. Чи потрібно підприємству за підсумками 2015 р. робити перерахунок частки використання послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій?

Відповідь: Сам по собі факт здійснення звільненої від оподаткування ПДВ операції ще не накладає обов’язку здійснювати перерахунок ПЗ з ПДВ за нормами ст. 199 ПКУ

Норми п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово до кінця 2022 року, звільняють від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції. Проведення звільнених від оподаткування ПДВ операцій, зокрема, визначених підрозділом 2 розд.ХХ ПКУ за приписами ч. “в” 198.5 ПКУ вимагають донараховувати умовні ПЗ на підставі виписаної “на себе” зведеної ПН, але, увага, тільки якщо має місце одночасне використання товарів, послуг та необоротних активів одночасно в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. 

Отже, у разі, якщо підприємство в 2015 році здійснювало оподатковувані та неоподатковувані операції і для реалізації програми "ESET Endpoint Protection Standard" мало місце одночасне використання товарів, послуг та необоротних активів одночасно в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях (тобто не можна виокремити що саме використовувалося в оподатковуваних, а що – в неоподатковуваних операціях), перерахунок ПЗ з ПДВ в рамках п. 199.3, 199.4 ПКУ слід здійснити.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20241
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202416
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 514
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431