• Посилання скопійовано

Помилка у додатку 4 до декларації з ПДВ: як повернути кошти?

В червні на електронний рахунок ПДВ перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4, але помилково зазначено суму у першому рядку. З липня підприємство перейшло на спрощену систему без ПДВ (4%). Як повернути гроші?

Запитання: В червні 2015 р. на електронний рахунок ПДВ було перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4 (з метою повернення коштів на розрахунковий рахунок підприємства), але помилково вказано суму коштів у першому рядку (тобто, дозволено перерахувати гроші до бюджету). З 1 липня підприємство перейшло на спрощену систему без сплати ПДВ (4%). Наразі ці кошти видно згідно з витягом з системи електронного адміністрування ПДВ в рядку 1 - стан рахунку. Яким чином можна повернути кошти на розрахунковий рахунок?

Відповідь: На сьогодні порядок складання та подання додатку Д4 з точці зору ДФС розглянуто у підкатегорії 101.08 ЗІР.

У цьому роз’ясненні вказано, що при допущенні помилки в додатку 4 (Д4) в номері рахунку чи МФО банку платник податку має право до граничного терміну сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації з ПДВ, до якої подано додаток 4 (Д4) з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати уточнюючий розрахунок з додатком 4. Якщо платник податку при складанні додатку 4 (Д4) допустив помилку в цифрових показниках, то уточнюючий розрахунок для виправлення такої помилки не подається.

Зайво зараховані кошти можуть бути перераховані до бюджету/на поточний рахунок платника лише у випадку відображення правильних показників у додатку 4 (Д4), який подається у складі податкової декларації за наступний звітний період (за умови наявності на момент подання такої декларації на електронному рахунку платника зайво зарахованих коштів).

Оскільки додаток 4 було складено без помилок й, при цьому, було дозволено перерахувати зайві кошти до бюджету, у такому разі між платником ПДВ та бюджетом починають діяти відносини щодо повернення коштів, які підпадають під дію ст. 43 ПКУ.

Також слід пам’ятати про дію норми пункту 27 постанови КМУ від 16.10.2014 р. №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість». Так, у разі анулювання реєстрації ПДВ платника податку:

1) податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації з ПДВ за підсумками останнього звітного (податкового) періоду. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету;

2) якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з податку на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій з податку, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунка на електронний рахунок;

3) якщо залишок коштів на електронному рахунку після перерахування до бюджету перевищує суми узгоджених податкових зобов'язань з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, такі суми повертаються з бюджету в порядку, передбаченому статтею 43 ПКУ, за заявою платника податку.

Саме на підставі п. 3 платник ПДВ може повернути зайво перераховані кошти до бюджету відповідно до ст. 43 ПКУ.

Так, згідно з п. 43.3 ПКУ платник податків має право надіслати заяву у довільній формі на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань. У цій заяві потрібно зазначити напрям перерахування коштів: «на поточний рахунок платника податків в установі банку». І наостанок, нагадаємо, що відповідно до п. 43.6 ПКУ повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024463
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245