• Посилання скопійовано

При передачі товару податкові зобов'язання з ПДВ у комітента виникають на дату такої передачі

Підприємство уклало договір на комісію товару. Згідно з договором комісії комітент (підприємство) передає, а комісіонер приймає на комісію товар. Чи виникають у комітента податкові зобов'язання з ПДВ в момент передачі товару у комісію?

На сьогодні відповідно до п. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. А відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ, постачанням товарів вважається операція передачі товарів згідно з договором, за яким сплачується комісія (винагорода) за продаж чи купівлю. Отже, передача товарів на комісію в податковому обліку прирівнюється до їх постачання і оподатковується ПДВ (якщо комітент є платником ПДВ).  

Згідно із п. 189.4 ПКУ базою оподаткування для товарів, що передаються у межах договорів комісії, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому ст. 188 ПКУ. Тобто при передачі товарів від комітента комісіонерові базою оподаткування буде їх договірна вартість. При цьому слід зазначити, що база оподаткування операцій з постачання товарів не може бути нижче ціни придбання таких товарів. Якщо договірна ціна менша, ніж ціна придбання, то комітент має виписати дві податкові накладні: одну на комісіонера, якщо він є платником ПДВ (інакше виписується податкова накладна на неплатника податку з типом 02, яка залишається в комісіонера), і друга на ціну перевищення ціни придбання над договірною ціною, за якою товари передаються комісіонеру (тип причини 15, податкова накладна залишається в комісіонера).  

Дата збільшення податкових зобов'язань з ПДВ у межах договорів комісії та без права власності на такі товари, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 ПКУ. Це встановлено абз. 2 п. 189.4 ПКУ.

Отже, окремих особливостей у визначенні дат виникнення податкових зобов'язань з ПДВ щодо товарів, що передаються в межах договору комісії, немає - при передачі товару комісіонеру у комітента виникають податкові зобов'язання з ПДВ на дату такої передачі.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202427
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202468