• Посилання скопійовано

За порушення складання податкових накладних - штраф

Чи можна виписати зведену податкову накладну з 1-15 число місяця і з 16-30 число по щоденній реалізації кінцевому споживачу? Які варіанти і наслідки можуть бути?

Запитання: Чи можна виписати зведену податкову накладну з 1-15 число місяця і з 16-30 число по щоденній реалізації кінцевому споживачу (складність виписки щоденно зводиться до рутинної ручної роботи, щоб продублювати реалізацію по Z-звітах, а ПП має 4 касові апарати)? Які варіанти і наслідки можуть бути?

Відповідь: Загалом у п. 201.4 ПКУ дається  визначення двох типів зведених податкових накладних. Один з цих типів податкових накладних складається по поставкам усім без винятку неплатникам ПДВ, але за підсумками доби (кожного дня), а другий по кожному окремому покупцю, якщо поставка такому клієнту відбувалась безперервно або два і більше разів на місяць. У Вашому питанні Ви пропонуєте складати третій вид зведеної податкової накладної, який передбачає її складання по усім неплатникам ПДВ за період більший ніж одна доба, тобто об’єднує попередні два типи, але прямо не передбачений нормами ПКУ.

На підставі цього вважаємо, що ПКУ не дозволяє Вам складати податкові накладні таким чином, але й ваше бажання зоптимізувати процес складання податкових накладних зрозуміле. Давайте подивимось, що Вам загрожує, якщо Ви будете складати зведену податкову накладну на усіх неплатників ПДВ два рази або навіть один раз на місяць.


Стосовно сплати ПДВ до бюджету Ви нічого не порушуєте. Податкове зобов’язання Ви відображаєте без затримок та у повному обсязі. При цьому, якщо складати одну податкову накладну в останній день місяця, то зареєструвати в Єдиному реєстрі Ви її можете на протязі ще 15 календарних днів, без поповнення ПДВ-рахунку протягом місяця, що безумовно збереже обігові кошти підприємства. Оскільки податкова накладна, складена на кінцевих споживачів – неплатників ПДВ, покупцям не надається і залишається в продавця, тож, нічий податковий кредит під сумнів поставлено не буде. 

З іншого боку, як ми вже визначились, складання таких податкових накладних не передбачено нормами ПКУ, тому фактично Ви порушуєте чинні правила ведення податкового обліку. За це директора, бухгалтера або іншу особу відповідальну за неправильне ведення податкового обліку, зокрема, за складання і реєстрацію податкових накладних, можуть привернути до адміністративної відповідальності згідно ст. 163¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення та оштрафувати. Розмір штрафу становить від 85 до 170 грн., якщо порушення виявлено вперше та від 170 до 255 грн., якщо таке порушення виявляється не вперше на протязі одного року. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252