• Посилання скопійовано

Реєстраційна заява платника ПДВ подається не пізніше 10-го числа

Підприємець на загальній системі торгує в кафе напоями, є ліцензія та РРО. При перевірці за період 2014 р. інспектор повідомив, що підприємець повинен був зареєструватись платником ПДВ з 23 жовтня 2014, оскільки на цю дату валовий дохід становив 302 тис. грн. Чи так це?

Запитання: Підприємець на загальній системі торгує в кафе напоями, є ліцензія та РРО. На сьогодні податкова інспекція здійснює документальну планову перевірку діяльності підприємця за період 2014 р. При перевірці інспектор повідомив, що він повинен був зареєструватись платником ПДВ з 23 жовтня 2014, оскільки на цю дату валовий дохід становив 302 тис. грн. Відомо, що у жовтні були внесені зміни до розміру, при якому потрібно реєструватись платником ПДВ - 1 000 000 грн. Але інспектор сказала, що цей розмір тільки з 1.01.2015 р. А в 2014 до кінця року - 300 000 грн. Це дійсно так?

Відповідь: Начнем с того, что проверяющий инспектор прав. Указанная Вами законодательная правка в п.181.1 НКУ относительно предельной суммы налогооблагаемых операций хоть и была принята Верховным советом 31.07.2014 года, в силу вступила только с 01.01.2015 года.


Поэтому в соответствии с п.183.2 НКУ в случае обязательной регистрации субъекта хозяйствования как плательщика налога (а в Вашем случае она действительно является обязательной, поскольку Вы достигли предельного размера дохода) регистрационное заявление подается в контролирующий орган не позднее 10 числа календарного месяца, следующего за месяцем, в котором впервые достигнут объем налогооблагаемых операций, определенный в статье 181 настоящего Кодекса.

Таким образом, заявление на регистрацию плательщиком НДС Вы должны были подать не позднее, чем 10 ноября 2014 года, когда действовал лимит в 300 тыс. грн. 

Однако с общими выводами проверяющего инспектора мы не согласны. Поскольку плательщиком НДС Вы, в крайнем случае, должны были стать только начиная с ноября 2014 года, то нужно говорить о начислении НДС по реализации, которая произошла только в ноябре-декабре 2014 года, а не с самого начала года.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202512
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514