• Посилання скопійовано

Госказначейство списывает средства с НДС-счета согласно данных, которые подаются ГНИ

У предприятия на НДС-счету есть сумма 110000, а к уплате в бюджет подлежит 73000 грн. Нудно ли дополнительно пополнять НДС-счет?

Вопрос: Согласно декларации по НДС за июнь 2015 года предприятию надо оплатить в бюджет 30.07.2015 года 73000 грн. Для регистрации налоговых накладных 10.07.2015 года на счет НДС было перечислено 110000 грн/40000-погашение отрицательного значения регистрационной суммы и 70000 - сумма НДС на которою зарегистрировали налоговые накладные 10 июля 2015 года. Состояние счета на 20.07.2015 года согласно витяга - 110000 грн. Надо ли платить в бюджет заявленную сумму НДС по декларации в размере 73000 грн?

Ответ: Счет в системе электронного администрирования (далее - НДС-счет) имеет две функции: 

- увеличение суммы, на которую налогоплательщик имеет право зарегистрировать налоговые накладные/расчеты корректировок к ним

- уплата НДС в бюджет. 


Выполняются эти функции одновременно. Таким образом, пополняя НДС-счет на суммы, необходимые для регистрации налоговых накладных и расчетов корректировок, плательщик аккумулирует средства и для уплаты налогового обязательства по НДС в бюджет. Сама уплата НДС в бюджет происходит без участия налогоплательщика: Госказначейство списывает средства с НДС-счета согласно данных, которые подаются ГНИ на основании деклараций, поданных налогоплательщиками. 

Поскольку у предприятия на НДС-счету есть сумма 110000, а к уплате подлежит 73000, то дополнительно пополнять НДС-счет не нужно, средств на нем достаточно для уплаты НДС в бюджет.   

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.202515
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202517
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202533
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202526
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202531