• Посилання скопійовано

Заявление о регистрации плательщиком НДС необходимо подать в день достижения объема поставки 300 тыс. грн

Вновь созданное предприятие уже в первый месяц после госрегистрации превысило предельный объем поставки, предусмотренный п. 181.1 НКУ. Может ли оно подать заявление на регистрацию плательщиком НДС?

Действительно, со вступлением в силу НКУ зарегистрироваться плательщиком НДС по добровольному решению, подав копию договора о предоставлении услуг в сумме более 300 тыс. грн (без учета НДС), предприятие не может. В таких условиях оно автоматически становится плательщиком НДС с первого числа месяца, наступающего за месяцем, в котором достигнуто 300 тыс. предела, что предусмотрено п. 183.10 НКУ.

В соответствии с п. 181.1 НКУ, если общая сумма от осуществления операций по поставке товаров/услуг, подлежащих налогообложению, превышает 300 тыс. грн (без учета НДС), такое лицо обязано зарегистрироваться плательщиком НДС в налоговом органе по своему местонахождению.

Более того: как указано в п. 5.2 Положения №978, любое лицо, подлежащее обязательной регистрации плательщиком НДС, считается плательщиком НДС с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором достигнут объем налогооблагаемых операций, определенный в статье 181 раздела V НКУ, но без права на отнесение сумм НДС к налоговому кредиту и получение бюджетного возмещения до момента регистрации плательщиком НДС.

В день осуществления поставки на сумму 300 тыс. грн (без учета НДС) руководитель вновь созданного предприятия (это предусмотрено п. 5.1 Положения №978) должен подать заявление о регистрации плательщиком НДС по установленной форме №1-ПДВ, приложение 1 (п. 7 раздела III Положения №978), в ГНС по местонахождению предприятия.

Отметки о достижении объема 300 тыс. грн (без учета НДС) проставляются в п. 16 и 17 Заявления о регистрации плательщиком НДС, а в п. 20 «До заяви додаються» приводятся данные о копиях договора поставки и расходной накладной, подписанной представителями обеих сторон. То есть, так как в получении свидетельства плательщика НДС заинтересовано предприятие, то, хотя НКУ разрешает подать заявление до 10 числа месяца, следующего за отчетным, предприятию следует подать регистрационные документы как можно быстрее.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Андрущак Богдана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
    ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
    01.12.202334
  • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
    У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
    30.11.202314
  • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
    Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    28.11.202323
  • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
    Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
    27.11.202354
  • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
    ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
    24.11.20233201