• Посилання скопійовано

Заявление о регистрации плательщиком НДС необходимо подать в день достижения объема поставки 300 тыс. грн

Вновь созданное предприятие уже в первый месяц после госрегистрации превысило предельный объем поставки, предусмотренный п. 181.1 НКУ. Может ли оно подать заявление на регистрацию плательщиком НДС?

Действительно, со вступлением в силу НКУ зарегистрироваться плательщиком НДС по добровольному решению, подав копию договора о предоставлении услуг в сумме более 300 тыс. грн (без учета НДС), предприятие не может. В таких условиях оно автоматически становится плательщиком НДС с первого числа месяца, наступающего за месяцем, в котором достигнуто 300 тыс. предела, что предусмотрено п. 183.10 НКУ.

В соответствии с п. 181.1 НКУ, если общая сумма от осуществления операций по поставке товаров/услуг, подлежащих налогообложению, превышает 300 тыс. грн (без учета НДС), такое лицо обязано зарегистрироваться плательщиком НДС в налоговом органе по своему местонахождению.

Более того: как указано в п. 5.2 Положения №978, любое лицо, подлежащее обязательной регистрации плательщиком НДС, считается плательщиком НДС с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором достигнут объем налогооблагаемых операций, определенный в статье 181 раздела V НКУ, но без права на отнесение сумм НДС к налоговому кредиту и получение бюджетного возмещения до момента регистрации плательщиком НДС.

В день осуществления поставки на сумму 300 тыс. грн (без учета НДС) руководитель вновь созданного предприятия (это предусмотрено п. 5.1 Положения №978) должен подать заявление о регистрации плательщиком НДС по установленной форме №1-ПДВ, приложение 1 (п. 7 раздела III Положения №978), в ГНС по местонахождению предприятия.

Отметки о достижении объема 300 тыс. грн (без учета НДС) проставляются в п. 16 и 17 Заявления о регистрации плательщиком НДС, а в п. 20 «До заяви додаються» приводятся данные о копиях договора поставки и расходной накладной, подписанной представителями обеих сторон. То есть, так как в получении свидетельства плательщика НДС заинтересовано предприятие, то, хотя НКУ разрешает подать заявление до 10 числа месяца, следующего за отчетным, предприятию следует подать регистрационные документы как можно быстрее.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Андрущак Богдана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202518
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202517
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202524
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202532
  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    09.07.2025367