• Посилання скопійовано

Заявление о регистрации плательщиком НДС необходимо подать в день достижения объема поставки 300 тыс. грн

Вновь созданное предприятие уже в первый месяц после госрегистрации превысило предельный объем поставки, предусмотренный п. 181.1 НКУ. Может ли оно подать заявление на регистрацию плательщиком НДС?

Действительно, со вступлением в силу НКУ зарегистрироваться плательщиком НДС по добровольному решению, подав копию договора о предоставлении услуг в сумме более 300 тыс. грн (без учета НДС), предприятие не может. В таких условиях оно автоматически становится плательщиком НДС с первого числа месяца, наступающего за месяцем, в котором достигнуто 300 тыс. предела, что предусмотрено п. 183.10 НКУ.

В соответствии с п. 181.1 НКУ, если общая сумма от осуществления операций по поставке товаров/услуг, подлежащих налогообложению, превышает 300 тыс. грн (без учета НДС), такое лицо обязано зарегистрироваться плательщиком НДС в налоговом органе по своему местонахождению.

Более того: как указано в п. 5.2 Положения №978, любое лицо, подлежащее обязательной регистрации плательщиком НДС, считается плательщиком НДС с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором достигнут объем налогооблагаемых операций, определенный в статье 181 раздела V НКУ, но без права на отнесение сумм НДС к налоговому кредиту и получение бюджетного возмещения до момента регистрации плательщиком НДС.

В день осуществления поставки на сумму 300 тыс. грн (без учета НДС) руководитель вновь созданного предприятия (это предусмотрено п. 5.1 Положения №978) должен подать заявление о регистрации плательщиком НДС по установленной форме №1-ПДВ, приложение 1 (п. 7 раздела III Положения №978), в ГНС по местонахождению предприятия.

Отметки о достижении объема 300 тыс. грн (без учета НДС) проставляются в п. 16 и 17 Заявления о регистрации плательщиком НДС, а в п. 20 «До заяви додаються» приводятся данные о копиях договора поставки и расходной накладной, подписанной представителями обеих сторон. То есть, так как в получении свидетельства плательщика НДС заинтересовано предприятие, то, хотя НКУ разрешает подать заявление до 10 числа месяца, следующего за отчетным, предприятию следует подать регистрационные документы как можно быстрее.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Андрущак Богдана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024542
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252