Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Якщо за підсумками звітного періоду рядок 23.2 декларації з ПДВ не заповнюється, Д3 не подають

У декларації з ПДВ сума податкового зобов'язання перевищує суму податкового кредиту. Які дії платника?

Запитання: У червні 2015 р. підприємство продало товар на експорт з вивезенням товарів через митний кордон України. Дана операція оподатковується нульовою ставкою ПДВ. Підприємство має право на бюджетне відшкодування сум ПДВ, сплачених постачальникам. У декларації з ПДВ за червень місяць сума податкового зобов'язання перевищує суму податкового кредиту. Як у декларації з ПДВ відобразити податковий кредит по податкових накладних сплаченим постачальникам? Якщо треба, то як розрахувати суму бюджетного відшкодування та чи потрібно робити розрахунок частини податкового кредиту в оподатковуваних операціях?

Відповідь: Як і раніше із нормами ст. 199 ПКУ будуть працювати платники ПДВ, які мають придбання товарів, послуг та необоротних активів та їх одночасне використання в оподатковуваних (за різними ставками ПДВ, в тому числі і за 0%) операціях та звільнених від оподаткування (або не є об’єктом оподаткування). Судячи із запитання, неоподатковуваних операцій у підприємства немає, тому розподіл ПК з ПДВ йому здійснювати не потрібно.


У разі, якщо за підсумками звітного періоду сума ПЗ перевищує суму ПК з ПДВ, суму такого перевищення, в загальному випадку, потрібно заплатити в бюджет.

Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3) є додатком до декларації з ПДВ. Додаток Д3 подають платники, які заповнили рядок 23.2 декларації 0110 та відповідно до ст. 200 ПКУ мають право на бюджетне відшкодування ПДВ (пп. 6 п. 5 розд. V Порядку № 966). Значення рядка 3 додатка Д3 переноситься до рядка 23.2 декларації 0110 за поточний звітний (податковий) період (пп. 6 п. 5 розд. V Порядку № 966). До декларацій 0121-0123, 0130 додаток Д3 не подається. Якщо за підсумками звітного періоду рядок 23.2 декларації з ПДВ не заповнюється, Д3 не подають. Суми придбання будуть відображені в загальному порядку в ряд.10.1.1 декларації з ПДВ. 

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-відшкодування , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі